F1: „Valaki megveszi a Williamst, hogy a fia versenyezhessen”

H. L.H. L.
2020.06.08. 12:06
null
Montoya reméli, hogy túléli a grove-i csapat (Fotó: AFP)
A korábbi Formula–1-es versenyző, Juan Pablo Montoya szerint a Williams csakis saját magát okolhatja a jelenlegi helyzet miatt, és arra számít, hogy a grove-iak hasonlóan járhatnak, mint a 2018-ban még Force Indiaként szereplő csapat.

 

A Williams május végén jelentette be, hogy azonnali hatállyal szakít a névadó szponzorával, a ROKiT-tal, s részben vagy egészben eladásra kínálja az F1-es csapatát, mert pénzügyi gondok miatt befektetőre van szüksége. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff ezt követően 2016 után újra részesedést vásárolt az alakulatban, míg a sorozat sportigazgatója, Ross Brawn arról számolt be, úgy tudja, már most több komoly érdeklődő is van.

A korábbi F1-es pilóta, Juan Pablo Montoya szerint hasonló forgatókönyv játszódhat le a Williamsnél, mint 2018-ban a Force Indiánál: a Lawrence Stroll által vezetett konzorcium akkor felvásárolta a csődeljárás alá kerülő gárdát, s Racing Point néven új fejezetet nyitott az istálló életében, aminek része volt, hogy fiát, Lance Strollt ültette az egyik autóba, azóta pedig az is biztossá vált, hogy jövőre az Aston Martin gyári csapatává alakulnak.

„Szerintem vannak emberek, akik nagyon jók bizonyos dolgokban. Ugyanakkor ha valaki nagyon jó például az újságírásban, az nem jelenti azt, hogy jó szerkesztő is. Szóval egyáltalán nem leszel előrébb, ha az alapból tehetséges embereknek olyan feladatokat adsz, amelyekben nem jók. Ez volt az egyik legnagyobb probléma a Williamsnél. Kétségbeesetten elkezdtek felvenni embereket, miközben nem használták ki azt, amiben jók voltak az alkalmazottaik, inkább olyan feladatokkal látták el őket, amelyekben nem kompetensek" – mondta a Motorsport.com latin-amerikai kiadásának adott nyilatkozatában.

„Remélem, hogy túlélik. Valószínűleg valaki megveszi a csapatot, hogy a fia versenyezhessen, mint ahogyan az sokszor megtörténik" – tette hozzá.

Egyes források szerint az F2-es pilóta, Nyikita Mazepin apja, Dmitrij Mazepin is a potenciális vevők között van.

Legfrissebb hírek

Verstappen szerint a 2027-re tervezett szabályváltozások sem lesznek elegendők

F1
2026.05.11. 13:23

Az Audi F1-es bemutatóautóját láthatták az érdeklődők a Széchenyi István Egyetemen

F1
2026.05.09. 00:23

Jelentős változtatások jönnek a motorszabályokban 2027-ben

F1
2026.05.08. 18:19

A Red Bull felkészül Verstappen távozására is: Piastrit szemelte ki utódnak – sajtóhír

F1
2026.05.07. 15:25

Rossz irányba vitte el, Hamilton távol marad a szimulátortól a Kanadai GP előtt

F1
2026.05.06. 11:45

Elhunyt a legidősebb Formula–1-es pilóta

F1
2026.05.06. 11:26

Miamiban nem Russell volt Antonelli fő riválisa – bajban a csapattárs?

F1
2026.05.05. 14:10

A Red Bull feljavult, Hadjar visszaesett – a csapatfőnök egyelőre nem aggódik

F1
2026.05.05. 11:43
Ezek is érdekelhetik