F1: 2021-ben jön gyári csapatként az Aston Martin – hivatalos

2020.04.01. 19:29
null
Lawrence Stroll vezeti az Aston Martin visszatérését (Fotó: AFP)
A 2021-es idényben az Aston Martin gyári csapataként indul a Formula–1-es világbajnoki sorozatban a Racing Point istálló, melynek tulajdonosa, a kanadai Lawrence Stroll, a brit luxusautógyár ügyvezető elnöke lett.

A 60 éves üzletember által vezetett konzorcium 260 millió fontos (114,8 milliárd forint) tőkeinjekciót ajánlott a pénzügyi gondokkal küzdő vállalatnak, amelynek részvényesei ezt hétfőn elfogadták. Stroll azt követően fektetett újra az Aston Martinba, hogy az év elején 182 millió fontért 16,7 százalékos üzletrészt szerzett a cégben.

Az Aston Martin 1960 után tér vissza gyári csapatként a Formula–1-be, az istálló központja pedig Silverstone-ban marad.

„Azt gondolom, hogy egyértelműen a Formula–1-ben van a helye egy olyan márkának, amely az Aston Martinéhoz hasonló történelemmel és elismertséggel rendelkezik″ – jelentette ki Stroll, akinek 21 éves fia, Lance 2017 óta versenyez az F1-ben.

A Racing Pointnál most az ifjú Stroll és a 30 esztendős mexikói Sergio Pérez a két versenyző. Az Aston Martin jelenleg a Red Bull F1-es istálló főszponzora, ez az együttműködés az idei esztendő végén lezárul.

 

 

Legfrissebb hírek

Elátkozott ülés? Hadjar tökéletesen kezdett a Red Bull-lal

F1
10 órája

A valaha volt legjobb autóktól eljutottunk valószínűleg a legrosszabbakhoz – Norris

F1
13 órája

A Mercedes-fölény megosztja a mezőnyt, Hamilton reméli, hogy ennek nincs köze a sűrítési arányhoz

F1
14 órája

Mercedes-uralom az év első időmérőjén; Verstappen már a Q1-ben összetörte a Red Bullt

F1
22 órája

Russell az élen, Antonelli a falban zárta a késve kezdődő utolsó edzést Ausztráliában

F1
23 órája

Leclerc-t lenyűgözte a Mercedes; problémás napon van túl a McLaren Ausztráliában

F1
2026.03.06. 13:15

Piastri zárt az élen a két Mercedes előtt a 2. edzésen Ausztráliában

F1
2026.03.06. 05:49

Leclerc vezérletével a két Ferrari nyitott az élen, Alonso részt sem tudott venni az év első edzésén

F1
2026.03.06. 03:41
Ezek is érdekelhetik