F1: Miénk volt a legjobb autó az időmérőn – Alonso

2017.10.29. 11:34
Ritka magabiztosan nyilatkozott Fernando Alonso, a McLaren-Honda versenyzője a Mexikó GP kvalifikációját követően. A spanyol nagyon örült annak, hogy csapata fejlesztései kifizetődőnek tűnnek, és úgy látszik, a 20 helyes rajtbüntetése sem tudta elrontani a kedvét.

Fernando Alonsoa 20 helyes rajtbüntetése miatt csak a mezőny végéről kezdheti meg a 71 körös viadalt. Ennek ellenére nem bánkódik, szerinte ugyanis az egyes hátráltató tényezők nélkül akár a mezőny legelején is végezhettek volna.Fernando Alonsoa 20 helyes rajtbüntetése miatt csak a mezőny végéről kezdheti meg a 71 körös viadalt. Ennek ellenére nem bánkódik, szerinte ugyanis az egyes hátráltató tényezők nélkül akár a mezőny legelején is végezhettek volna.

„Az időmérőn használt motorunk az egyik korábbi változat volt, ugyanis az újat csak pénteken vetettük be, hiszen szeretnénk megóvni Brazíliára és Abu-Dzabira – magyarázta a kétszeres világbajnok. – Ezért használtuk a korábbit, szóval minden fejlesztésünk aerodinamikai volt, vagy a felfüggesztést érintette. Emiatt a miénk volt a legjobb autó az időmérőn.”

Alonso hozzátette: jó úton jár a McLaren, és a mexikói hétvégére szánt fejlesztések is pont úgy működnek, ahogy azt előzetesen eltervezték.

„A Q1-ben mindössze két tizeddel maradtunk el az elsőről. Tudjuk, hol veszítettünk és hol nyertünk időt. Ha csak két tizeddel vagy a Mercedes mögött, az erőforrásbéli lemaradás nélkül jóval előttük lehetsz. Egész hétvégén nagyon versenyképesnek tűntünk. Folyamatosan fejlesztjük az autót, újdonságokkal érkeztünk ide, és sikerült elérnünk azt, amire számítottunk. Nagyon boldog vagyok emiatt, az autó nagyszerű volt, ezek nagyon jó jelek” – mondta lelkesen a spanyol.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Hamilton bejelentkezett a világbajnoki címre – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2026.06.15. 13:11

Hamilton sikere kényes helyzetet teremthet a Mercedesnél: Wolff a csapatutasítások bevezetését fontolgatja

F1
2026.06.15. 08:07

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57

„Nem ilyen versenyt akartam” – Russell szerint rossz volt a stratégia, és aggódik a Ferrari formája miatt

F1
2026.06.14. 22:06

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13
Ezek is érdekelhetik