F1: Rosberg örül a Red Bull elleni csatáknak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.18. 17:01
Nico Rosberg szerint nemcsak a Formula–1-nek, de a Mercedesnek is jót tesz, hogy a Red Bull ekkora fejlődésen megy keresztül, és izgalmas csatákat vívhatnak ellenük.

Bár a szezon elején úgy tűnt, hogy a Ferrari lesz a Mercedes legnagyobb kihívója, a Red Bull rengeteget fejlődött az elmúlt hónapokban, és többször is sikerült megszorongatnia a bajnoki címvédő csapatot. Nico Rosberg elmondása szerint azonban ez kifejezetten jó, de a következő néhány verseny mindenki számára meghatározó lesz.

„Még mindig mi vagyunk a legjobbak, de mostanság ők a legnagyobb ellenfeleink – nyilatkozta a világbajnoki éllovas. – Persze van, amikor a Ferrari, de ez egyértelműen segít nekünk és jó ellenük csatázni. Érdekes lesz látni, hogy ki mennyit fejleszt, mert egy bizonyos ponttól nyilván mindenki inkább a következő szezonra kezd fejleszteni. Ez lesz a kulcsa az elkövetkezendő néhány futamnak, vagyis hogy ki milyen újdonságokat hoz, és ki tartalékol inkább a jövő évre."

Rosberg azt is elmondta, nagyon élvezte a Max Verstappen elleni csatát Silverstone-ban, de ez is csak arra világított rá, hogy nagyon is oda kell figyelniük az osztrák csapatra.

„Jó volt csatázni ellene Silverstone-ban, de rajtuk kell tartani a szemünket. A Red Bull gyors az átmeneti gumikon, de ezt már tudtuk. Mindig is gyorsak voltak, és sajnos Max megelőzött engem, de jó csata volt. Valószínűleg a határon autózott, és nagyon élveztem, mikor visszavehettem a pozíciómat" – mondta Rosberg.
Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
1 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
4 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik