F1: Hamilton mérgében szétverte a szobáját – Lauda

2016.07.05. 15:18
Lewis Hamilton annyira ideges volt az Európai Nagydíj időmérője után, amikor rontása után Nico Rosberg került a pole pozícióba, hogy szétverte a saját szobáját a Mercedes helyi épületében – mondta a Niki Lauda csapatfőnök.

A korábbi pilóta a Servus TV-nek adott interjút még pénteken, az Osztrák Nagydíj előtt, de ez csupán hétfőn került adásba. Ebben Lauda elmondta, a brit pilóta hazudott arról, hogy mennyire jó a viszonya csapattársával, Nico Rosberggel. Mint ismert, a két mercedeses a vasárnapi futam utolsó körében ismét összeütközött egymással.

Még az egy héttel korábbi, Európai Nagydíj időmérő edzése utáni incidenssel kapcsolatban elmondta:

„Azért tette, mert a falnak ütközött. Fizetni fog a szétvert szobáért, ebben mindenki biztos lehet. Azt mondta nekem, hogy ne menjek be, mert szétrombol mindent. Ez történt” – mondta Lauda, aki szerint messze nem olyan felhőtlen a viszony a csapattársak között, mint azt Hamilton állította.

„Nagyon jó a viszonyunk Nicóval jelenleg. Nagyon, nagyon jó. Meglepően. Abszolút nem számítottam rá, hogy ilyen lesz. Gondolom, a korral jár – mondta Hamilton az ausztriai futam előtt. – A tisztelet nagyobb, mint valaha volt.”

„Lewis hazudott, ilyen egyszerű. Csak mondott valamit, enyhíteni akarta a dolgokat, hogy nyugodtan teljen a hétvége. Megteszi, amit tud. A küzdelem egyre hevesebb lesz, minél tovább lesz Nico az élen” – reagált Lauda.az Osztrák Nagydíj előtt, de ez csupán hétfőn került adásba. Ebben Lauda elmondta, a brit pilóta hazudott arról, hogy mennyire jó a viszonya csapattársával, Nico Rosberggel. Mint ismert, a két mercedeses a vasárnapi futam utolsó körében ismét összeütközött egymással.

Még az egy héttel korábbi, Európai Nagydíj időmérő edzése utáni incidenssel kapcsolatban elmondta:

„Azért tette, mert a falnak ütközött. Fizetni fog a szétvert szobáért, ebben mindenki biztos lehet. Azt mondta nekem, hogy ne menjek be, mert szétrombol mindent. Ez történt” – mondta Lauda, aki szerint messze nem olyan felhőtlen a viszony a csapattársak között, mint azt Hamilton állította.

„Nagyon jó a viszonyunk Nicóval jelenleg. Nagyon, nagyon jó. Meglepően. Abszolút nem számítottam rá, hogy ilyen lesz. Gondolom, a korral jár – mondta Hamilton az ausztriai futam előtt. – A tisztelet nagyobb, mint valaha volt.”

„Lewis hazudott, ilyen egyszerű. Csak mondott valamit, enyhíteni akarta a dolgokat, hogy nyugodtan teljen a hétvége. Megteszi, amit tud. A küzdelem egyre hevesebb lesz, minél tovább lesz Nico az élen” – reagált Lauda.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
3 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik