F1: „Bottas úgy érkezett az egyes kanyarba, mint egy őrült”

2016.04.04. 12:20
Bár Lewis Hamilton nem hibáztatta Valtteri Bottast kettejük Bahreini Nagydíj rajtjánál történt ütközéséért, Niki Lauda, a Mercedes elöljárója megtalálta a finnt.

„Lewis nagyon peches volt a rajtnál, Bottas úgy érkezett az egyes kanyarba, mint egy őrült. Későn fékezett, leblokkolta a kerekeit a koszos íven, és beleszállt gy olyan riválisba, aki nem is láthatta, hogy érkezik. Ezzel tönkre is tette Lewis versenyét – mondta Lauda. – Csodálom Lewist, hogy nem haragszik Bottasra, s meg tudta őrizni a nyugalmát.”

A finn pilótát még Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke vitte a Williamshez, amikor a brit csapat vezetőséfgének tagja volt. Bottasnak máig Wolff a menedzsere, de az osztrák sem állt a Williams-pilóta mellé.

„Fogalmazzunk úgy, hogy Valtteri optimista volt az egyes kanyarban. Sokkal hátrébb volt, mint Lewis, hiába látta a rést a belső íven, ez az ütközés nyolcvan százalékban az ő hibája volt” – mondta Wolff.

 

Legfrissebb hírek

Formula–1: a Williams kihasználja az egy hónapos kényszerszünetet

F1
6 órája

Godzilla is ott lesz a Japán Nagydíjon: különleges autófényezést mutatott be a Haas – képek

F1
14 órája

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
2026.03.21. 15:07

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos

F1
2026.03.20. 16:31

Lapaj fent játszik tovább – Tóth Anita emlékezik Dávid Sándorra

Egyéb egyéni
2026.03.18. 11:17

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
2026.03.17. 14:04

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27
Ezek is érdekelhetik