F1: Maldonado és Grosjean marad a Lotusnál - hivatalos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.11.19. 13:45
A Lotus-istálló bejelentette, hogy a következő évben is a Pastor Maldonado, Romain Grosjean párossal indul a Formula–1-es világbajnokságban. A 2015-ben Renault helyett Mercedes-erőforrást használó csapatnál Maldonado szereplése eddig is biztos volt, Grosjean hosszabbításának bejelentésére kellett várni.

A 2012-es idény óta a csapatnál versenyző franciaa napokban a Twitteren, az Instagramon és a Facebookon is bejelentette, hogy hosszabbított a Lotusszal, de mindegyik üzenetét törölte pár perccel később. Igyekezetét sokan azzal hozták összefüggésbe, hogy Brazíliában a Lotusnál tárgyaltak Esteban Gutiérrez személyes szponzora, a mexikói Telmex telekommunikációs cég képviselői, így volt esély arra, hogy a Saubertől az idény végén távozó pilóta bevásárolja magát az enstone-iakhoz.

A Lotus az előző szezonban a legtovább tartotta a lépést a Red Bull-lal, Grosjeannak különösen jól sikerültek az utolsó versenyei. Ám az új motorok miatt a Lotus a Red Bullhoz hasonlóan visszaesett, sőt, még jobban is, de a Mercedesszel kötött szerződés ugyanúgy feltámadást hozhat, mint az idén a Williams esetében.

Az F1-es karrierje során eddig kilenc dobogós helyezést szerző Grosjean ebben kulcsszereplő lehet.

A 2015-ÖS FELÁLLÁS
MERCEDES Mercedes Nico Rosberg Lewis Hamilton
RED BULL Renault Daniel Ricciardo Danyiil Kvjat
FERRARI Ferrari Sebastian Vettel (?)
Kimi Räikkönen
WILLIAMS Mercedes Valtteri Bottas Felipe Massa
McLAREN Honda Fernando Alonso (?)
Kevin Magnussen/Jenson Button (?)
FORCE INDIA Mercedes Nico Hülkenberg Sergio Pérez
TORO ROSSO Renault Max Verstappen Jean-Éric Vergne (?)
LOTUS Mercedes Pastor Maldonado Romain Grosjean
SAUBER Ferrari Marcus Ericsson
Felipe Nasr
A Caterham és a Marussia szereplése kérdéses

 

 

Legfrissebb hírek

F1: Helmut Marko az év végén távozik a Red Bulltól – hivatalos

F1
Tegnap, 16:05

Íme, Lando Norris – 35 tény az F1 35. világbajnokáról

F1
2025.12.08. 16:20

F1: Lando a dicsőségért száguldott – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2025.12.08. 09:32

Nem ilyen befejezésre vágytam – Piastri

F1
2025.12.07. 19:04

Rendkívül büszke vagyok az egész csapatra, nagyon könnyen fel is adhattuk volna – Verstappen

F1
2025.12.07. 18:44

„Azt hittem, nem fogok sírni, de most mégis sírok” – sok küzdelem kísérte Norrist a világbajnoki címig

F1
2025.12.07. 17:15

Verstappen nyert Abu-Dzabiban, de Norris 2025 világbajnoka!

F1
2025.12.07. 15:30

Továbbra is az M4 Sport közvetíti az F1-et Magyarországon

F1
2025.12.07. 13:43
Ezek is érdekelhetik