F1: a McLaren pénteken már Honda-motoros autóját teszteli

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.11.13. 18:53
A McLaren-istálló pénteken Silverstone-ban kipróbálja a Honda V6-osával hajtott autóját. A csapat filmforgatás címén köröz az autóval, amelynek volánjánál a brit Oliver Turvey ül majd.

A wokingi istálló a következő szezonban Mercedes helyett Honda-motorokat használ, s kollektív teszten első ízben az abu-dzabiidényzárót követő napokon veti be. Az alkalomra átalakított autót épített a csapat a Red Bulltól elcsábított Peter Prodromou vezetésével, az MP4-29H fantázianevű kocsi utódja lesz a jövő évi MP4-30.

A pénteki teszt kulcsfontosságú lehet, a szezon elején szinte minden istállónak gondjai voltak az új motorokkal, így a Hondának még majdnem két hete lesz kijavítani a tesztnap során felvetődő problémákat.

Legfrissebb hírek

Charles Leclerc meglepte a McLarent, az övé az első rajthely a Hungaroringen

F1
57 perce

A szuperhős Amerika kapitány is feltűnt a Hungaroring paddockjában

F1
1 órája

Hungaroring: ikonikus szakaszok, legendás pillanatok – összeállítás

Képes Sport
3 órája

A McLaren maradt az élen, de Piastri megelőzte Norrist a hungaroringi időmérő előtt

F1
4 órája

A megújult Hungaroringgel együtt a szurkolói zóna is szintet lépett

F1
6 órája

F1 75: Schumacher a 16. helyről indulva nyert Spában

F1
6 órája

A McLarent irányító Andrea Stellát is meglepte csapata dominanciája

F1
7 órája

Újra exkluzív after party zárja a Magyar Nagydíjat

F1
8 órája
Ezek is érdekelhetik