F1: irányított lassítást vezethetnek be sárga zászlónál

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.13. 17:21
Már a november 2-i Amerikai Nagydíj hétvégéjén kipróbálhatják a részleges sebességkorlátozást a pálya egyes szakaszain, amivel garantálni tudják, hogy az autók egy esetleges balesetnél a veszélyes helyeken nem mennek túl gyorsan, így kevésbé veszélyesek önmagukra és másokra.

Az idei Le Mans-i 24 órás versenyen már bevált az a módszer, hogy a baleseteknél 80 kilométer per órás limitet vezettek be a pálya veszélyes szakaszán, és az F1-ben is bevezethetnek hasonló rendszert Jules Bianchi Japán Nagydíjon történt balesete után.

A francia az esőben az Adrian Sutil kicsúszott Sauberjének mentése miatt lengetett dupla sárga zászlónál sem lassított kellőképpen, több mint 200 kilométer per órás sebességgel haladt. Az új módszer ennek vethet véget.

„Tárgyalunk arról, hogy akár már a texasi versenyhétvégén teszteljük az új, központilag irányított rendszert. Van mód rá, hogy a pálya egyes szakaszain garantáljuk, hogy lelassítsanak az autók” – mondta Eric Boullier, a McLaren csapatfőnöke.

Legfrissebb hírek

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
21 órája

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13

A Red Bull és a McLaren is megtámadhatja az FIA döntését Gasly ügyében

F1
2026.06.12. 16:55

Az Alpine elérte a célját: Gasly visszakapta a monacói dobogót – hivatalos

F1
2026.06.12. 12:23

A Pirelli 2028-ig a Formula–1 hivatalos gumibeszállítója marad

F1
2026.06.11. 19:23

Russell képes lehet megtörni Antonelli menetelését Spanyolországban?

F1
2026.06.11. 17:48

Elismerte a pontatlanságot az FIA: újratárgyalják Gasly monacói büntetéseit

F1
2026.06.11. 15:49
Ezek is érdekelhetik