F1: Bottas kapta az első büntetőpontokat
A Daniel Ricciardo feltartásáért a Malajziai Nagydíj rajtrácsán a 15. rajtkockából a 18.-ra visszasorolt Valtteri Bottas az első versenyző, aki büntetőpontokat kapott: a finn szuperlicencébe két egység került.
Az idén bevezetett új szabály szerint ha egy versenyző 12 hónap alatt összegyűjt 12 büntetőpontot, automatikusan eltiltják egy versenytől (és utána nem nulláról, hanem ötről indul újra a számolás).
Bottas az időmérő második szakaszában a célegyenes bejáratánál tartotta fel a Red Bull versenyzőjét.
Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes
F1
2026.06.16. 11:47

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon
F1
2026.06.15. 07:57
Ezek is érdekelhetik






