Magyar Nagydíj: hőség és száraz idő várható

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.07.24. 16:06
Hőség és száraz idő várható a hétvégén a Formula–1-es Magyar Nagydíj idején a mogyoródi Hungaroringen. A vasárnapi futam alatt 37 Celsius-fokos meleg is lehet – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a távirati irodához eljuttatott előrejelzésében.

Mint írták, a hétvégén száraz, afrikai eredetű meleg levegő alakítja az időjárást az egész Kárpát-medencében. Így Mogyoród környékén is derült, napos idő várható, kevés gomolyfelhő pénteken lehet az égen.

Árnyékban is néhány fokkal 30 Celsius fok felett (32-33 fok körül) tetőzik a hőmérséklet, sőt vasárnap 37 fokot is mutathatnak a hőmérők a délutáni órákban. A reggelek enyhék lesznek, 18-19 fok körül alakul a minimum-hőmérséklet.

A meleget sem csapadék, sem szél nem enyhíti. Legfeljebb pénteken lehet egy-egy élénk széllökés, de szombaton és vasárnap már ez sem valószínű. Pénteken a legerősebb széllökések még 20-30, szombaton és vasárnap már 10-25 kilométer/óra között várhatók – olvasható az előrejelzésben.

A Magyar Nagydíj Formula–1-es programja pénteken 10.00 órakor az első szabadedzéssel kezdődik, majd 14.00-kor a második, szombaton 11.00-kor pedig a harmadik gyakorlást rendezik meg. Az időmérő edzés szombaton 14.00 órakor, a futam vasárnap ugyanebben az időpontban rajtol.

Legfrissebb hírek

Rózsaszínbe öltözött a Racing Bulls Miamiban – képek

F1
48 perce

Kék, fehér, piros – így alakult át a Ferrari a Miami Nagydíjra – képek

F1
8 órája

A mexikóvárosi pálya 2028-ig hosszabbított, Imola könnyen kiszorulhat a versenynaptárból

F1
13 órája

A Sauber megújult festéssel készül a Miami Nagydíjra – képek

F1
16 órája

Colapinto már Imolában válthatja Doohant az Alpine-nál?

F1
18 órája

Vettel: A gyermekeim azt mondták, hogy már nem versenyezhetek

F1
21 órája

A Ferrari jelentős fejlesztési csomaggal készül Imolára

F1
2025.04.29. 19:31

Ocon elégedett a Formula–1 történetének első női versenymérnökével

F1
2025.04.29. 18:08
Ezek is érdekelhetik