F1: a Lotus anyagi gondokkal küzd, késik Räikkönen fizetése?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.07.27. 16:34
A Sauber-istálló után a Lotusról terjedt el a pletyka, hogy súlyos anyagi nehézségekkel küzd. Kimi Räikkönen nem tagadta, hogy csapata elmarad a fizetésekkel, de nem is erősítette meg azokat a pletykákat, amelyek szerint emiatt megtagadná a versenyzést. Eric Boullier csapatfőnök is elismerte, hogy vannak gondok a csapatnál, de úgy véli, közel a megoldás.

Az időmérő edzés előttfutótűzként terjedt el a hír, hogy Räikkönen anyagi viták miatt visszaléphet a Magyar Nagydíjtól vagy valamelyik következő futamtól, de gyorsan csillapította a kedélyeket a Lotus.

„Egyszer eljut arra a pontra a helyzet, hogy tárgyaljunk róla” – mondta az időmérő előtt, de utána már oldottabb volt. Azt mondta, nem ez az első ilyen eset a Lotusnál, és bízik benne, megoldódik a helyzet.

Az időmérőről, amelyet a 6. helyen zárt, ezt mondta: „Nem ideális a helyzet, az új gumikkal nem úgy megy az autó, ahogy szeretném. Nem volt rémes az időmérő, de még hiányzik a sebesség. Nem lehetetlen előrébb jutni, ha jól működnek a gumik, sikerülhet, de fordítva is elsülhet.”

Boullier elmondta, a Lotusnak fel kell pörgetnie a tárgyalásokat az esetleges befektetőkkel, és hogy „néha előfordul, hogy többet költünk, mint amennyink van. Borotvaélen táncolunk, és ha késnek is az új befektetőink, biztosan jönni fognak.”

Nem túl jó kilátások, mondhatni: egy okkal több, hogy Räikkönen a Red Bullt válassza 2014-ben.

Legfrissebb hírek

Élre tört a Ferrari, magabiztos a McLaren; a Mercedes és a Red Bull gondjai a 2. tesztnapon

F1
1 órája

„Négy másodpercet kellene találnunk” – Stroll szerint óriási az Aston Martin hátránya

F1
1 órája

Melyik a legszebb 2026-os Formula–1-es autó? Szavazzon!

F1
9 órája

A McLaren és a Red Bull szárnyal; probléma a Mercedesnél és az Aston Martinnál a bahreini teszt 1. napján

F1
Tegnap, 17:05

Szerdán mind a tizenegy F1-es csapat pályára hajt – Bahreinben kezdődik az első hivatalos teszt

F1
2026.02.10. 16:35

Antonelli közúti balesetet szenvedett, de ott lesz a bahreini teszten

F1
2026.02.10. 11:19

Bemutatták Adrian Newey első Aston Martinját, az AMR26-ost – képek

F1
2026.02.09. 20:45

Megérkezett a címvédő McLaren 2026-os versenygépe, az MCL40-es – videó

F1
2026.02.09. 16:34
Ezek is érdekelhetik