F1: „Azért értékes a vb-cím, mert a legjobbat győztük le érte”

2012.11.25. 19:31
Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke boldogan ecsetelte a Brazil Nagydíj után, hogy Sebastian Vettel a mezőny legjobb pilótáját legyőzve lett világbajnok, ami igazán különlegessé teszi a 2012-es trófeát.

„Sebastian megérdemli a világbajnoki címet, sohasem adta fel, mélyről küzdötte vissza magát. Fernandónak is gratulálunk, fantasztikusan versenyzett az egész idényben. Attól igazán értékes a világbajnoki cím, mert a legjobbat kellett legyőzni érte – mondta Horner a BBC-nek. – A rajt nagyon mozgalmas volt, Seb megpördült, és a mezőny végén találta magát. Aztán jött az eső, a rádió nem működött rendesen, így nem tudtunk beszélni vele. Elfogadta a nehézségeket, megbirkózott velük, és az egész idényére jellemző módon szívósan versenyzett. Nem semmi, mekkora stressz dolgozott bennem, azt hiszem, két óra alatt 15 évet öregedtem."

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52

Hadjar megtarthatja a dobogót; a Cadillac elveszítette az első pontját az F1-ben – hivatalos

F1
2026.06.07. 19:49

„Hibrid autóknak nem kellene versenyezniük” – Alonso kifakadt Monacóban

F1
2026.06.05. 21:28

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom

F1
2026.05.22. 14:48

Sokat várnak az Aston Martin Formula–1-es versenyzőakadémiájára került Nagy Rolandtól

F1
2026.05.20. 12:10

„Csak a Ferrarinak adatott meg a luxus” – Alonso szerint jogtalan előnyhöz jutott a rivális az esős Pirelli-teszt által

F1
2026.05.03. 17:59
Ezek is érdekelhetik