Nakadzsima Kazuki volt a leggyorsabb az utolsó napon Barcelonában

2008.02.21. 18:15
Meglepetésre Nakadzsima Kazuki, a Williams-Toyota újonc japán pilótája volt a leggyorsabb a Formula–1-es csapatok barcelonai tesztsorozatának utolsó napján, csütörtökön. Az 1991-ben visszavonult Szatoru Nakadzsima fia eredménye azért is érdekes, mert két McLaren-Mercedest utasított maga mögé.
Nakadzsima Kazuki lehet az utóbbi évek legsikeresebb japán versenyzője a száguldó cirkuszban

Csütörtökön végre kedvező időjárási körülmények között gyakorolhattak a Formula–1-es pilóták a barcelonai Circuit de Catalunyán, ahol az utolsó napon Nakadzsima Kazuki (Williams-Toyota) érte el a legjobb időt.

A 23 éves, a tavalyi Brazil Nagydíjon bemutatkozó versenyző néhány századmásodperccel előzte meg Heikki Kovalainent, a McLaren-Mercedes versenypilótáját, valamint Pedro de la Rosát, a wokingiak első számú tartalékját.

Nakadzsima saját csapattársát, a nála tapasztaltabb Nico Rosberget nem egészen egy tizeddel „verte meg, míg a harmadik FW30-assal dolgozó tesztpilóta, Nico Hulkenberg több mint két másodperccel volt lassabb nála.

Hozzá kell tenni, hogy Rosberg másfajta munkát végzett, mint Nakadzsima, ami a megtett körök számából is látszik: a távol-keleti tehetség csak 32, Rosberg viszont 108 kört tett meg Barcelonában.

Mint arról beszámoltunk, a Williamsek már kedden is jó formában voltak, amikor Rosberg és Nakadzsima végzett a lista élén.

A szerdai nap leggyorsabb embere, Felipe Massa (Ferrari) ezúttal Rosberghez hasonlóan a mennyiségre helyezte a hangsúlyt: a brazil pilóta 95 körrel, 1:22,213 perces legjobb idővel negyedik lett.

A másik Ferrarit kormányzó, olasz Luca Badoer 1:22,535-tel nyolcadikként zárt, megelőzve a kétszeres világbajnok Fernando Alonsót (Renault).