Az Arsenal kiejtette a Benficát, 16 között az MU és az Ajax is

2021.02.25. 18:50
Aubameyangék öröme jogos, az Arsenal kiejtette a Benficát (Fotó: AFP)
Csütörtökön a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszának első körében a párharcok visszavágóját rendezték meg, így kialakul a legjobb 16 mezőnye. Továbbjutott többek között az Arsenal, a Manchester United és az Ajax is, míg meglepetésre egyaránt búcsúzott a sorozattól a Leicester, a Bayer Leverkusen és a Napoli is.

ÖSSZEFOGLALÓK

Arsenal–Benfica 3–2

Az első mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszottak egymással a felek, a visszavágót pedig Pireuszban rendezték meg – a londoniak voltak „hazai” pályán. A vezetést is ők szerezték meg a 21. percbenPierre-Emerick Aubameyangrévén, a Benfica azonban fordított, és fél órával a vége előtt már 2–1-re vezetett.

Az ArsenalKieran Tierneytalálatával kiegyenlített, majd tovább nyomott. Végül Aubameyang lett a hős: a 87. percben megnyerte a mérkőzést a londoniaknak, kiharcolva a továbbjutást a legjobb 16 közé.

Ajax–Lille 2–1

A múlt héten idegenben 2–1-es győzelmet arató Ajax negyedóra elteltével vezetéshez jutott. Ezt követően a francia csapat játszott mezőnyfölényben, és rengeteg helyzetet alakított ki, de betalálni egészen a 78. percig nem tudott – ekkor büntetőből sikerült. A hajrában az Ajax egy kontra után ismét gólt szerzett, így hazai pályán is nyert, és továbbjutott.

Hiába a hazai siker, a Napolit elbúcsúztatta a Granada (Fotó: AFP)

Napoli–Granada 2–1

A spanyolok kétgólos előnyben várhatták a visszavágót, dePiotr Zielinskirévén már a 3. percben vezetett a Napoli. Az első félidő felét követően kiegyenlített a Granada, így nehéz helyzetbe kerültek az olaszok, akik azonban a második félidőben újra előnyhöz jutottakFabián Ruizgóljával.Több gólt már nem szereztek a nápolyiak, így kiestek az Európa-ligából.

Villarreal–Salzburg 2–1

Ausztriában két góllal a spanyolok voltak jobbak, az Estadio de la Ceramicában viszontMergim Berishagóljával a Salzburg került előnybe. A Villarreal házi gólkirálya,Gerard Morenorévén még a félidő előtt egyenlített, majd a hajrában újfent Moreno volt eredményes büntetőből, pontot téve a továbbjutásra.

Tudnivalók a nyolcaddöntőről
A nyolcaddöntő sorsolását február 26-án 13 órától tartják meg. Az első mérkőzéseket március 11-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

Leicester City–Slavia Praha 0–2

Az angol együttes az idegenbeli 0–0 után nagy meglepetésre hazai pályán is gólképtelen maradt, amit kihasználtak a csehek. A második félidőben előbb Lukás Provod, majd Abdallah Sima vette be a Leicester kapuját, így a Slavia nyert, és továbbjutott.

Roma–Braga 3–1

A kétgólos idegenbeli siker után otthon sem jelentett akadályt a Romának a Braga két vállra fektetése: a portugáliai meccshez hasonlóan Edin Dzeko és Borja Mayoral ismét eredményes volt, továbbá Carles Pérez is beköszönt, így Bryan Cristante kései öngólja már csak szépségtapasz volt a vendégek számára.

PSV–Olympiakosz 2–1

A PSV az idegenbeli 4–2-es vereség után a visszavágóra alaposan összekapta magát, és Eran Zahavi első félidei duplájának köszönhetően sokáig továbbjutásra is állt. A hajrában azonban Ahmed Hasszan góljával szépített a görög együttes, s mint kiderült, az egyiptomi játékos találata továbbjutást ért az Olympiakosznak.

A Dinamo Zagreb megint nyert, így készülhet a nyolcaddöntőre (Fotó: AFP)

A többi mérkőzésen

AHoffenheim igen kedvező helyzetben várhatta a visszavágót, elvégre3–3-as döntetlen után fogadta aMoldét. Csakhogyhiába alakított ki rengeteg lehetőséget, nem tudott gólt szerezni a német gárda, a norvégok ellenben kevés helyzetből is betaláltak kétszer, így ők jutottak tovább. ASahtar Doneckidegenben legyőzte aMaccabi Tel-Avivot,majd hazai pályán is nyert, 1–0-ra.

A skót listavezetőRangersidegenben 4–3-ra győzte le őrült végjátékban azAntwerpet.A visszavágó is gólzáport hozott, ezúttal 5–2-es sikert aratott Steven Gerrard alakulata, így kettős győzelemmel lépett tovább.

A Moldéhoz hasonlóan a Ferencváros egy másik volt BL-selejtezős ellenfele is készülhet a nyolcaddöntőre az Európa-ligában: a Dinamo Zagreb az idegenbeli 3–2-es győzelem után hazai pályán 1–0-ra nyert az FK Krasznodar ellen. A Dinamo Kijev – amellyel a BL-csoportkörben találkozott a magyar bajnok – szintén továbblépett a következő körbe: az 1–1-es hazai döntetlen után 1–0-ra nyert az FC Bruges vendégeként az ukrán együttes.

A Bayer Leverkusen az idegenbeli 4–3-as vereség után hazai pályán 2–0-ra kikapott a Young Boystól, így meglepetésre kiesett. A Manchester United már az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutás kérdését, így az is bőven belefért, hogy otthon gól nélküli döntetlent játszott a Real Sociedaddal.

EURÓPA-LIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓK
Ajax (holland)–Lille (francia) 2–1 (Klaassen 15., Neres 88., ill. Yusuf Yazici 78. – 11-esből)
Továbbjutott: az Ajax, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel

Sahtar Doneck (ukrán)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–0 (Júnior Moraes 67. – 11-esből)
Továbbjutott: a Sahtar Doneck, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel

Napoli (olasz)–Granada (spanyol) 2–1 (Zielinski 3., F. Ruiz 59., ill. Montoro 25.)
Továbbjutott: a Granada, 3–2-es összesítéssel

Hoffenheim (német)–Molde (norvég) 0–2 (E. Andersen 20., 90+5.)
Továbbjutott: a Molde, 5–3-as összesítéssel

Villarreal (spanyol)–Salzburg (osztrák) 2–1 (Gerard Moreno 40., 89. – a másodikat 11-esből, ill. M. Berisha 17.)
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel

Rangers (skót)–Antwerp (belga) 5–2 (Morelos 9., Patterson 46., Kent 55., Barisic 79. – 11-esből, Itten 90+2. – 11-esből, ill. Refaelov 32., Lamkel Zé 57.)
Továbbjutott: a Rangers, kettős győzelemmel, 9–5-ös összesítéssel

Arsenal (angol)–Benfica (portugál) 3–2 (Aubameyang 21., 87., Tierney 67., ill. Diogo Goncalves 43., Rafa Silva 61.)
Továbbjutott: az Arsenal, 4–3-as összesítéssel

PSV (holland)–Olympiakosz Pireusz (görög) 2–1(Zahavi 23., 44., ill. Ahmed Hasszan 88.)
Továbbjutott:azOlympiakosz,5–4-es összesítéssel

Bayer Leverkusen (német)–Young Boys (svájci) 0–2(Siebatcheu 48., Fassnacht 86.)
Továbbjutott:aYoung Boys,kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel

Dinamo Zagreb (horvát)–FK Krasznodar (orosz) 1–0(Orsic 31.)
Továbbjutott:aDinamo Zagreb,kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel

Roma (olasz)–Braga (portugál) 3–1(Dzeko 24., Carles Pérez 75., Borja Mayoral 90+1., ill. Cristante 88. – öngól)
Továbbjutott:aRoma,kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel

Leicester City (angol)–Slavia Praha (cseh) 0–2(Provod 49., Sima 79.)
Továbbjutott:aSlavia,2–0-s összesítéssel

Milan (olasz)–Crvena zvezda (szerb) 1–1(Kessié 9. – 11-esből, ill. Ben Nabouhane 24.)
Továbbjutott:aMilan,3–3-mal, idegenben szerzett több góllal

Manchester United (angol)–Real Sociedad (spanyol) 0–0
Továbbjutott:aManchester United,4–0-s összesítéssel

FCBruges (belga)–Dinamo Kijev (ukrán) 0–1(Bujalszkij 83.)
Továbbjutott:aDinamo Kijev,2–1-es összesítéssel

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Tottenham Hotspur (angol)–Wolfsberg (osztrák) 4–0 (Alli 11., C. Vinícius 50., 83., Bale 74.)
Továbbjutott: a Tottenham, kettős győzelemmel, 8–1-es összesítéssel