El: Dele Alli parádézott, a Tottenham másodszor is biztosan verte a Wolfsberget

2021.02.24. 19:48
A Spurs magabiztosan lépett a nyolcaddöntőbe (Fotó: AFP)
A remek estét kifogó Dele Alli vezérletével a Tottenham 4–0-ra legyőzte Londonban a Wolfsberger AC-t, így két győzelemmel, 8–1-es összesítéssel lépett tovább az osztrák együttesen és jutott a legjobb tizenhat közé az Európa-ligában.

A Budapesten elért 4–1-es siker után nem maradt túl sok kérdés, de biztos, ami biztos alapon José Mourinho együttese a visszavágót is behúzta a Wolfsberger AC ellen az Európa-ligában.

Kellett ehhez az utóbbi időben neki jutó kevés játéklehetőség ellenére is remek formát kifogó Dele Alli, aki a 11. percben nagyszerű gólt ollózott a vendégek kapujába. Az angol középpályás a fordulás után sem vett vissza, az 50. percbenCarlos Vinícius találatát készítette elő, majd a hajrá kezdetén Gareth Bale-t indította tökéletes ütemben – a walesinek csak értékesíteni kellett a helyzetet (3–0).

A 83. percben a csereként beállt – csupán 16 esztendős – Dane Scarlett labdaszerzése után Vinícius állította be a 4–0-s végeredményt.