El: Futács győztes gólt szerzett, Kalmárék nyertek, Elekék ikszeltek

2017.07.13. 22:28
A labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörében a horvát Hajduk Split Futács Márkó góljával hazai környezetben 1–0-s előnyre tett szert a bolgár Levszki Szófia ellen. A magyar válogatott támadó – akinek ez volt az első meccse klubszinten a nemzetközi porondon – végig a pályán volt, a 24. percben büntetőből talált be.

A dán Bröndby – amelybe Kalmár Zsolt a 82. percben csereként állt be – hazai pályán 2–0-ra legyőzte a finn VPS Vaasát. A 22 éves magyar válogatott játékosnak ez volt pályafutása első fellépése klubszínekben az európai kupákban.

A kazah Kajrat Almati Elek Ákossal végig a soraiban odahaza 1–1-es döntetlent játszott az albán Skënderbeuval. Elekék a kilencedik percben kerültek előnybe, a vendégek a 72. percben egyenlítettek. A nemzetköri színtéren korábban háromszor találkozott egymással kazah és albán csapat, s mindháromszor a közép-ázsiaiak jutottak tovább.

Futács Márkó gólja:

A TÖBBI PÁLYÁN

Az első csütörtöki mérkőzésen a szerb Crvena zvezda a 93. percig vezetett a kazah Irtis Pavlodar otthonában a korábban a Videotonnal szóba hozott, a selejtező első körében két meccsen összesen négy gólt szerző Richmond Boakye tizenegyesből szerzett góljával, ám a hazaiak ugyancsak büntetőből egyenlítettek a hajrában.

A török Galatasaray óriási meglepetésre 2–0-ra kikapott a svéd Östersund otthonában.

A selejtező első körében a Vasast kettős győzelemmel búcsúztató izraeli Beitar Jeruzsálem hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a bolgár Botev Plovdiv ellen.

A szlovák Slovan Bratislava a korábban a DVSC-ben futballozó Róbert Vittekkel a soraiban odahaza 1–0-ra kikapott a dán Lyngbytől, amelyben a volt újpesti Kim Ojo kezdőként 61 percet játszott.

A ciprusi Apollon Limassol az FTC-ben 2010 és 2011 között futballozó André Schembri vezérletével 3–0-ra legyőzte odahaza a moldovai Zaria Baltit. A máltai középpályás gólt lőtt és adott egy gólpasszt.

A norvég Haugesund 3–2-re nyert a lengyel Lech Poznan ellen. Az első gólt Liban Abdi szerezte, aki 2008 és 2012 között a Ferencváros játékosa volt. Abdi a második találatnál előkészítőként vállalt szerepet. A poznaniaknál az előző három idényben a Fradit erősítő Emir Dilaver nem volt a keretben.

A macedón Skendija hazai pályán Beszart Ibraimi triplájával fordított a finn HJK Helsinki ellen. A 30 éves csatár három góljából kettőt tizenegyesből szerzett.

André Schembri gólja:

Liban Abdi gólja:

EURÓPA-LIGA
2. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

Nomme Kalju (észt)–Videoton 0–3 (Pátkai 8., Scsepovics 47., 74. – mindkettőt 11-esből)
Ferencváros–Midtjylland (dán) 2–4 (Botka 22., Varga R. 42., ill. J. Poulsen 45+1. és 67. – mindkettő 11-esből, 61., Onuachu 90.)

Astra Giurgiu (román)–Zira (azeri) 3–1
Valletta (máltai)–Utrecht (holland) 0–0
Niederkorn (luxemburgi)–AEL Limassol (ciprusi) 0–1
IFK Norrköping (svéd)–Trakai (litván) 2–1
Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Botev Plovdiv (bolgár) 1–1
Slovan Bratislava (szlovák)–Lyngby (dán) 0–1
Hajduk Split (horvát)–Levszki Szófia (bolgár) 1–0
Sturm Graz (osztrák)–Mladoszt Podgorica (montenegrói) 0–1