Örömhír a Budapestre érkező futballrajongóknak: a Nemzeti Sportügynökség (NSÜ) és a City Sightseeing Budapest együttműködésének köszönhetően új megállóval bővült a népszerű fővárosi városnéző panorámabuszok (Hop On–Hop Off) útvonala, közvetlen megállóhely létesült a Puskás Arénánál, ahol a turisták egyben megtekinthetik a stadionban található, novemberben megnyitott Puskás Múzeumot is!
„A Nemzeti Sportügynökség számára kiemelten fontos, hogy a magyar sportot ne csupán a létesítményein keresztül, hanem az országimázs építésében is méltó módon képviselje – mondta a Puskás Múzeumban tartott sajtótájékoztatón Bíró Péter, az NSÜ elnök-vezérigazgatója. – Ez a kezdeményezés tökéletes példája annak, hogyan találkozhat a sport, a kultúra és a gazdaság, valós példát mutatunk arra, miként tud az állam és egy piaci szereplő együttműködni a közös célok elérésében.”
Bíró Péter hangsúlyozta, fontosnak tartják, hogy több korábbi és aktív sportolót vonnak be a missziójukba, köztük a világválogatott futballcsillagot, Détári Lajost, aki szintén megszólalt a sajtótájékoztatón: „Nagy megtiszteltetés, hogy nagykövete lehetek az NSÜ-nek és a Puskás Múzeumnak, ahol Öcsi bácsira mint egy lángoszlopra tekintünk, és nemzeti kincsként kezeljük. Szeretnénk Öcsi bácsi szellemiségét továbbörökíteni, minél szélesebb körnek megmutatni, milyen ember is volt ő.”
Spanyol alapötlet alapján a City Sightseeing Budapest több mint tíz éve végez Hop On–Hop off buszos városnéző turisztikai szolgáltatást a fővárosban. „Fő célunk, hogy élményeket adjunk, márpedig a Puskás Aréna és a Puskás Múzeum valódi élményt ad, a külföldi vendégeknek is – fogalmazott Török István, a vállalkozás ügyvezető igazgatója. – Külön vonzerőt jelent, hogy 2026-ban itt lesz a Bajnokok Ligája-döntő.”
Török István elmondta még: az ugyan puszta véletlen, de nagyon jól jött ki, hogy épp a 10. megállója az útvonalnak a Puskás Aréna, hiszen ez volt Puskás Ferenc mezszáma minden csapatában. A Puskás Múzeum gyűjteménye elsősorban arra a kincsre épül, amely Jakab János miniszterelnöki tanácsadó, budafoki tiszteletbeli klubelnök, illetve Szöllősi György, a Puskás-örökség nagykövete, lapunk főszerkesztője közbenjárása révén került a spanyolországi Benidormból Magyarországra csaknem másfél évtizede.
„A Puskás-rajongók régi vágya teljesült azzal, hogy Schmidt Mária professzor asszony vezetésével létrejött a Puskás Múzeum – mondta Szöllősi György. – Kézenfekvőnek tűnhet, hogy a leghíresebb magyarról legyen egy múzeum, és azt útba ejtsék a Budapestre látogató turisták, de nagyon hosszú út vezetett idáig. Biztos vagyok benne, hogy Puskás külföldi tisztelői is hosszasan elidőznek, szívesen fényképezkedhetnek itt, és még amikor nincs is meccs, egy szurkolónak a stadion üresen is szakrális hely lehet.”