Csütörtökön tartották a sorsolást a hollandiai 's-Hertogenboschban, ahol a magyar válogatott a csoportmérkőzéseit is játssza majd a B jelű négyesben. A mieink az első kalapból várták a sorsolást, amelyben a korábbi német kapus, Clara Woltering, illetve két holland kézilabdázó segédkezett: a jobbszélső Debbie Bont és a beálló Danick Snelder, aki játszott a Ferencvárosban és a Siófokban is.
Előbb a negyedik kalapból a magyar csapat Iránt kapta; a közel-keleti ország válogatottja harmadszor szerepel majd világbajnokságon, az előző két vb-n egyaránt a 31. helyen végzett. A harmadik kalapból Szenegált húzták ki a mieink mellé, az afrikai együttest a két évvel ezelőtti tornán 30–20-ra vertük meg a középdöntőben. Majd végül érkezett a B-csoportba a története első vb-jén szereplő Svájc, melyet a 2022-es Eb-n 33–28-ra győztünk le a csoportkörben.
„Jónak mondható a sorsolásunk, minden ellenfelünket tiszteljük, és alaposan fel fogunk készülni belőlük – nyilatkozta az MKSZ honlapjának Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány. – Svájccal a közelmúltban három sikeres meccset is játszottunk, bár nem minden alkalommal ment könnyen a győzelem. Szenegállal a 2023-as vb-n találkoztunk, nyertünk, de nehezen indult a meccs, ráadásul a legutóbbi világbajnokságon az afrikaiak nagy lendülettel, jó lövőjátékkal kezdték meg a tornát, és most ellenünk lesz a nyitány, oda kell figyelnünk, sok játékosuk Európában kézilabdázik. Iránt nem ismerjük, ellene is természetesen esélyesnek tartom magunkat, így a cél a csoportelsőség. A középdöntőben minden ellenfél erős lehet, a dánokkal több mint két éve nem találkoztunk, új edzővel jönnek majd a vb-re, a románok fiatal csapata sokat fejlődött, Horvátország pedig a 4. kalap legerősebb együttese, könnyen lehet, hogy Japán nem is tud továbbjutni. Erős válogatottak ellen készülünk, ősszel a svédek és a norvégok is ellenfeleink lesznek, de a vb-sorsolást elnézve fontos, hogy több stílusú kézilabda ellen kell jól teljesítenünk.”
A világbajnokságot november 26. és december 14. között rendezik, Németországban három (Dortmund, Stuttgart és Trier), míg Hollandiában két ('s-Hertogenbosch és Rotterdam) helyszínen lesznek mérkőzések. Ez lesz a 25. torna, amelyen a magyar csapat is részt vesz, melynek eddigi legjobb eredménye az 1965-ös világbajnoki cím, a legrosszabb pedig a 2017-es 15. helyezés.
A magyar válogatott a csoportmérkőzéseit november 27-én, 29-én és december 1-jén játssza majd. Az első ellenfél Szenegál lesz, majd két napra rá Irán következik, végül pedig Svájccal méri össze erejét csapatunk – a pontos kezdési időpontokat később hozzák nyilvánosságra.
A csoportok első három helyezettjei jutnak a középdöntőbe, és ha a magyar válogatott továbblép a kvartettjéből, az A-csoport – itt Dánia, Románia, Japán és Horvátország szerepel – továbbjutóival játszik Rotterdamban december 3-án, 5-én és 7-én. A négy darab hatcsapatos középdöntős csoport első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe (december 9. és 10.). Az elődöntőkre december 12-én, a döntőre és a bronzmérkőzésre december 14-én kerül sor, ugyancsak Rotterdamban.
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Rotterdam): Dánia, Románia, Japán, Horvátország
B-csoport ('s-Hertogenbosch): MAGYARORSZÁG, Svájc, Szenegál, Irán
C-csoport (Stuttgart): Németország (házigazda), Szerbia, Izland, Uruguay
D-csoport (Trier): Montenegró, Spanyolország, Feröer, Paraguay
E-csoport (Rotterdam): Hollandia (házigazda), Ausztria, Argentína, Egyiptom
F-csoport ('s-Hertogenbosch): Franciaország (címvédő), Lengyelország, Tunézia, Kína
G-csoport (Stuttgart): Svédország, Brazília, Csehország, Kuba
H-csoport (Trier): Norvégia, Angola, Dél-Korea, Kazahsztán
A B-CSOPORT MENETRENDJE
November 27. csütörtök
MAGYARORSZÁG–Szenegál
Svájc–Irán
November 29., szombat
Irán–MAGYARORSZÁG
Svájc–Szenegál
December 1., hétfő
MAGYARORSZÁG–Svájc
Szenegál–Irán