BL: Messi sorozatban negyedszer gólkirály, rekord

Vágólapra másolva!
2012.05.20. 00:24
Címkék
Mivel Mario Gomez nem lőtt kettő vagy több gólt a fináléban, eldőlt, hogy a Barcelona argentin támadója, Lionel Messi a labdarúgó Bajnokok Ligája 2011–2012-es szezonjának a gólkirálya 14 találattal.

A második helyen Gomez (Bayern München) végzett 12 góllal, a harmadik pedig Cristiano Ronaldo (Real Madrid) lett 10 találattal.

Érdekesség. hogy a döntőn gólt szerző, majd tizenegyest is értékesítő Didier Drogba (Chelsea) 6 góljával ötödik a listán.

Messi 14 gólja csúcsbeállítás a legrangosabb európai kupasorozat történetében [az 1962–63-as szezonban José Altafini (Milan), a 2002–2003-as idényben pedig Ruud van Nistelrooy (Man. United) jutott ennyi gólig], az pedig, hogy valaki sorozatban négyszer legyen gólkirály, még sohasem fordult elő a BEK/BL históriájában.

Korábban Gerd Müller (1972–73, 1973–74, 1974–75) és Jean-Pierre Papin (1989–90, 1990–91, 1991–92) szerzett három gólkirályi címet egyhuzamban.

Legfrissebb hírek

Kissné Oroszi Edit: Minden gyerek értékes

Utánpótlássport
44 perce

Fogadási csalás miatt 11 éves eltiltással sújtották a vb-elődöntős dartsost

Egyéb egyéni
46 perce

Női labdarúgás: Győrből igazolt kapust az RB Leipzig

NB1
1 órája

Női röpi Extraliga: ifjabb Nagy Péter veszi át a Békéscsaba irányítását

Röplabda
1 órája

Sakk: Rapport Richárd a 24. helyen áll a világranglistán

Egyéb egyéni
1 órája

Gyökeres a Manchester Unitedben? Rúben Amorim elmondta a véleményét

Angol labdarúgás
1 órája

Törő már nem táncolhat – 70 éve született Törőcsik András

Labdarúgó NB I
1 órája

Thuram: Nem Yamal a világ legjobb játékosa

Bajnokok Ligája
2 órája
Ezek is érdekelhetik