PL: hiába vezetett a Newcastle, továbbra is vár az első sikerére

B. A.B. A.
2021.11.30. 22:29
Teemu Pukki gólja szertefoszlatta a hazai győzelmi reményeket (Fotó: AFP)
A sereghajtó Newcastle United 1–1-es döntetlent játszott a forduló előtt utolsó előtti Norwich Cityvel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának keddi mérkőzésén.

2015 októbere óta először kezdett meg úgy Premier League-fordulót a Newcastle, hogy az utolsó helyről várt egy hazai mérkőzést – akkor 6–2-re kiütötte a Norwich Cityt.

Az ellenfél ugyanaz volt, ám a mostani meccs nem úgy indult, hogy a történelem megismétli önmagát: Ciaran Clark már a 9. percben kiállíttatta magát, nehéz helyzetbe hozva csapatát.

A vezetést így is, némileg váratlanul megszerezte a Newcastle. Az első óra végén kezezés miatt tizenegyeshez jutott a hazai csapat, és bár Tim Krul beleért Callum Wilson lövésébe, hárítani nem tudott (1–0).

Az óriási mezőnyfölényben futballozó, ugyanakkor a helyzetekkel adós maradó Norwichot Teemu Pukki mentette meg, aki szép gólt lőtt a jobb felső sarokba (1–1). A finn válogatott támadónak ez volt a harmadik gólja az előző négy mérkőzésen, ezt megelőzően 24 meccsen jegyzett ennyit.

A Newcastle a 14. bajnokiján is nyeretlen maradt az idényben, de nem lehet elégedetlen az egy ponttal, mert a ráadásban Fabian Schär hibája után Pierre Lees-Melou könnyen eldönthette volna a mérkőzést a vendégek javára.