PL: Fred pazar gólja, győzelemmel kezdte a Rangnick-érát az MU

2021.12.05. 17:03
Fred bombagólja döntött (Fotó: Getty Images) <br />
A Manchester United 1–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a Tottenham Hotspur 3–0-ra nyert a Norwich City ellen.

Manchester United–Crystal Palace 1–0

Először ülhetett le a kispadra Ralf Rangnick az MU menedzsereként, az ellenfél pedig Patrick Vieira alakulata volt. A hazaiak irányították a meccset: többet birtokolták a labdát, és sokszor hosszú percekig beszorították a Palace-t, de ziccerig nem tudtak eljutni. Sokáig Jadon Sancho blokkolt lövése okozta a legnagyobb veszélyt, míg kontrákból a vendégek is meg tudtak lépni jó párszor.

A hajrához közeledve aztán megtört a jég: Mason Greenwood átadása után Fred tekert gyengébbik lábával, nagyjából 18 méterről a kapu bal felső sarkába. A folytatásban már nem esett gól, így győzelemmel indult a Rangnick-éra az MU-nál.

AZ MU GYŐZTES GÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Tottenham–Norwich City 3–0

A Spurs november végén csalódáskeltő vereséget szenvedett a szlovén Mura ellen az Európa-konferencialigában, majd az új menedzser, Antonio Conte lenyilatkozta, hogy csapata jelenleg nem képvisel túl magas szintet. Azóta a Brentfordot kapott gól nélkül győzte le a Tottenham, majd a Norwich elleni bajnokin is remekelt.

Az első gól megadta az alaphangot: Lucas Moura nagyjából 22 méterről bombázott a kapu bal felső sarkába, majd a második félidőben Davinson Sánchez és Szon Hung Min is betalált. A londoniak háromgólos sikert arattak a kiesőjelölt újonccal szemben.

LUCAS MOURA BOMBAGÓLJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Leeds United–Brentford 2–2

Két, játékstílusban egymáshoz közel álló csapat találkozott egymással, az eredménye pedig egy rendkívül sok helyzetet hozó fordulatos meccs lett. A vezetést a többnyire mezőnyfölényben futballozó Leeds szerezte meg, majd a második félidő elején egyenlített a Brentford, s a hétközi bajnokin öngólt vétő Sergi Canos találatával fordított is, de a 95. percben jött Patrick Bamford, és pontot mentett a hazaiaknak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
(T. Roberts 27., Bamford 90+5., ill. Baptiste 54., Canos 61.)
Manchester United–Crystal Palace 1–0 (Fred 77.)
Tottenham Hotspur–Norwich City 3–0 (Lucas Moura 10., D. Sánchez 67., Szon Hung Min 77.)
Később

17.30: Aston Villa–Leicester City (Tv: Spíler 1)

KORÁBBAN
Watford–Manchester City 1–3
(Cucho 75., ill. Sterling 8., Bernardo Silva 31., 63.)
Newcastle United–Burnley 1–0
(C. Wilson 40.)
Southampton–Brighton 1–1
(Broja 29., ill. Maupay 90+8.)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 0–1 (Origi 90+4.)
West Ham United–Chelsea 3–2 (Lanzini 40. – 11-esből, Bowen 56., Masuaku 87., ill. Thiago Silva 28., Mount 44.)