Felkészülés: a Lokomotivval sem bírt a Videoton Marbellában

2015.02.11. 17:50
Az NB I-ben éllovas Videoton 1–0-s vereséget szenvedett az orosz élvonal 5. helyén álló Lokomotiv Moszkvától a marbellai edzőtáborban felkészülési mérkőzésen. Joan Carrillo együttese egymás után a harmadik felkészülési mérkőzésén kapott ki külföldi ellenfelétől Spanyolországban.

Gyurcsó Ádám és a Videoton újabb erős ellenféltől kapott ki (Fotó: vidi.hu)

A Videoton szerdán az orosz bajnokság 5. helyén álló Lokomotiv Moszkvával találkozott a marbellai edzőtáborban. Joan Carrillo csapata a Calatayud – Szolnoki, Chakla, Vinícius, Mareval – Simon, Trebotic – Gyurcsó, Kovács, Oliveira – Nikolics összeállításban kezdett, a túloldalon szinte a legerősebb összeállításukban kezdtek a moszkvaiak, azaz a portugál Manuel Fernandes, a horvát Verdan Corluka, a marokkói Mbarak Buszufa és az orosz Alekszandr Szamedov is ott volt a pályán.

Az első félidőben a Videoton jól tartotta a Lokomotivot, sőt, a magyar bajnoki éllovas is ki tudott alakítani helyzeteket. A felhős időben játszott mérkőzés második félidejének elején beleerősített a Lokomotiv, amely a kapujához szegezte a Vidit. Az 53. percben Alan Kaszajev még lesről talált be, egy perccel később viszont a meglóduló Fernandez szerelése után Buszufa elé pattant a labda, a marokkói pedig tíz méterről a kapuba talált.

A továbbiakban is az oroszok játszottak veszélyesebben, a Videotonban a 62. percben végrehajtott tömeges csere során pályára lépő Mirko Ivanovszkinak voltak a legveszélyesebb megmozdulásai. A Lokomotivban a meccs végén megsérült Corluka, az ápolást követően a játékvezető le is fújta a meccset.

A székesfehérváriak mérlege eddig négy edzőmérkőzésből három vereség és egy győzelem, szombaton a Dinamo Kijevvel találkozik a csapat.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Videoton 1–0
(0–0)
VIDEOTON:
Calatayud – Szolnoki, Chakla, Vinícius, Maréval (Stopira, 62.) – Simon Á. (Sándor, 62.), Trebotic (Fejes, 75.) – Gyurcsó (Álvarez, 62.), Kovács I. (Ivanovszki, 62.), Oliveira (Heffler T., 62.) – Nikolics (Feczesin, 62.)
G:
Buszufa (54.)
(forrás: vidi.hu)

PUSKÁS AKADÉMIA–DINAMO KIJEV

A szintén Marbellában edzőtáborozó Puskás Akadémia szerdán találkozott az ukrán bajnoki éllovassal, a Dinamo Kijevvel, és kifejezetten jó játékkal egyenrangú ellenfele volt a Szerhij Rebrov edzette ellenfelének. A Danilovics – Szélesi, Fiola, Kelic, Tar, Spandler – Sallai, Polonkai, Zsótér – Tischler, Lencse kezdőcsapattal felálló Puskás végül két balszerencsés góllal kapott ki, az első félidő hajrájában ukrán helyzetnél Braniszlav Danilovics éppen a kapu előtt helyezkedő Vladiszlav Kalitvincev elé ütötte a labdát, amelyet az ukrán a kapuba lőtt.

A második félidőben jól játszott a magyar csapat, de a 83. percben a legnagyobb helyzetét puskázta el (Hudák Martin szabadrúgása után a labda a lécről pattant az öt és felesre, ahonnan Vaszicsku Gergő éppen a gólvonalon álló ukrán védőt találta telibe), s az ellentámadásból a fiatal Dmitro Hliobasz beállította a végeredményt.

Dinamo Kijev (ukrán)–Puskás Akadémia 2–0 (1–0)
PAFC, 1. félidő: Danilovics – Szélesi, Fiola, Kelic, Tar, Spandler – Sallai, Polonkai, Zsótér – Tischler, Lencse. 2. félidő: Danilovics – Fabio, Tamás, Vaszicsku, Koronczi – Tóth B. (Pintér, 77.), Hudák, Szakály, Kleinheisler – Harsányi, Makrai

G: Kalitvincev (44.), Hliobasz (84.)

DVTK– CSORNOMOREC ODESSZA

Jól kezdte a találkozót a Diósgyőr (amelynél Kovács Gábor Achilles-ín problémája miatt nem lép pályára) az ukránok kapusa három perc alatt is több ziccert volt kénytelen bemutatni – számolt be a dvtk.eu Twitter-oldala. Az első 10 percben nem is veszélyeztetett a Csornomorec, a 11.-ben jutott el először a DVTK kapujáig. A szünetig nagy ziccerig nem jutottak el a felek, 0–0-s döntetlennel fordultak.

Az első félidőben a DVTK labdájával ment a meccs, a másodikban az odesszaiakéval. Utóbbi csak egy percig bírta, ezt követően ugyanis kilyukadt. A találkozó a hátralévő időben sem hozott gólt – 0–0 lett a végeredmény is.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVTK–Csornomorec Odessza (ukrán) 0–0
DVTK: Antal (Rados, 62.) – Eperjesi, Szalai V., Alves, Németh M. (Okuka, 84.) – Egerszegi, Krsztics (Ho Jung, 68.) – Marjanovics, Gosztonyi (Barczi, 78.), Bacsa (Takács, 68.) – Griffiths. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

MVM-PAKS–OFK BEOGRAD

Helyenként igen durván játszott a Paks szerb ellenfele, de így is magabiztosan kezdte a magyar csapat a találkozót – írja a paksifc.hu. Az OFK-nak egy helyzete adódott csak az első félidőben, amit kihagyott, míg a paksiak azonban megszerezték a vezetést. A 35. percben Haraszti Zsolt kilépett, de a kapus buktatta őt – a büntetőt Báló Tamás értékesítette (1–0).

A szünetben szinte teljesen lecserélte a játékosait az OFK, a második félidő elején a szerbek domináltak, de a magyar csapat jól védekezett, így ellenfele nem jutott ziccerig. Több gól már nem esett a találkozón, megérdemelten nyert a Paks, amelynél a 83. percben lépett pályára a Győri ETO-tól próbajátékra érkező Lezsér Bence.

MVM-Paks–OFK Beograd (szerb) 1–0
MVM-Paks: Molnár – Kulcsár, Rodenbücher, Gévay (Lenzsér, 83.), Báló (Kiss T., 83.) – Bertus (Bor, 80.), Kecskés (Bagó, 83.), Tamási – Hahn, Haraszti (Nagy R., 80.), Bartha (Vági 80.)
Vezetőedző: Csertői Aurél
G:
Báló (35. – 11-esből)

GYŐRI ETO–MARIBOR

A Maribor első két góljátaz exdebreceni Dalibor Volasszerezte, a szünetre így 2–0-s előnnyel vonulhattak a szlovénok. A második félidőben a győriek két büntetőt is kaptak, mindkettőt értékesítette Priskin Tamás, de így is 3–2-es vereséget szenvedtek.

Győri ETO–Maribor (szlovén) 2–3 (0–2)
ETO: Kamenár – Brdarovszki, Lipták, Kamber, Ibánez – Stevanovic, Pátkai, Bucsa, Koltai, Kvilitaia – Priskin.
Csereként beállt: Rudolf, Njongo, Dinjar, Nagy, Tóth, Trajkovics. Vezetőedző: Miriuta Lászlo
G: Priskin (65., 90. – mindkettőt 11-esből), ill. Volas (16., 28.), Tavares (76)

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 15.
Edzőtábor: Spanyolország (Marbella), január 17–30. és február 6–18.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 25. (Marbella): UD San Pedro (spanyol IV.)–Videoton 1–5 (Trebotic 9., Ivanovszki 21., Gyurcsó 55., 83., Nikolics 81.)
Január 29. (Marbella): Videoton–1860 München (német II.) 0–2
Február 8. (Marbella): Videoton–Szuvon Samsung Bluewings (dél-koreai) 1–3 (Juhász)
Február 11., szerda (Marbella): Videoton–Lokomotiv Moszkva (orosz) 16.00
Február 14., szombat (Marbella): Videoton–Dinamo Kijev (ukrán) 16.00
Február 21., szombat (Dunaszerdahely): FK DAC 1904 (szlovákiai)–Videoton
A PUSKÁS AKADÉMIA FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 12.
Edzőtábor: Spanyolország (Marbella), február 9–19.
Január 21.: Puskás Akadémia–Cegléd 3–2 (öngól, Tischler, Lencse)
Január 24. (Kecskemét): KTE–Puskás Akadémia 2–0
Január 28. (Mezőkövesd): Mezőkövesd–Puskás Akadémia 0–2 (Hudák, Barcsay)
Január 31.: Puskás Akadémia–Siófok 3–0 (Tischler, Lencse 2)
Február 4.: Puskás Akadémia–Újpest 1–0 (Lencse)
Február 7. (Illovszky-stadion): Vasas–Puskás Akadémia 2–0
Február 11., szerda (Marbella): Dinamo Kijev (ukrán)–Puskás Akadémia 15.30
Atlético PR (brazil)–Puskás Akadémia
Norvég élvonalbeli csapat–Puskás Akadémia
A DIÓSGYŐRI VTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Törökország (Antalya), február 5–15.
Január 21.: DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.) 2–1 (Bognár, Griffiths)
Január 22.: DVTK–Mezőkövesd 1–1 (Griffiths)
Január 26.: DVTK–Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.) 0–1
Január 31. (Fáy utca, műfüves pálya): DVTK–Ajka 3–2 (öngól, Bognár I., Krsztics)
Február 8. (Antalya): Kickers Offenbach (német IV.)–DVTK 1–1 (Egerszegi)
Február 11. (Antalya): Csornomorec Odessza (ukrán)–DVTK 0–0
Február 14., szombat (Antalya): Otelul Galati (román)–DVTK
Február 18., szerda, Ligakupa-nyolcaddöntő: DVTK–Bp. Honvéd 14.00
Február 21., szombat, Ligakupa-nyolcaddöntő (Bozsik-stadion): Bp. Honvéd–DVTK 14.00
A PAKSI FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 4–15.
Január 17.: Paks–Baja 4–1 (Hahn 2, Bartha, Eppel)
Január 24. (Kaposvár):Kaposvári Rákóczi–Paks 1–3(Haraszti, Bartha, Bor)
Január 28.: Paks–Bp. Honvéd 2–0 (Báló – 11-esbõl, Haraszti Zs.)
Január 31. (Fáy utca): Vasas–Paks 2–2 (Báló, Könyves)
Február 3.: Paks–Kecskeméti TE0–1
Február 6. (Belek): Paks–MFK Ruzomberok (Rózsahegy; szlovák) 3–2 (Könyves, Simon A., Lenzsér)
Február 9. (Belek): Paks–Zsetiszu (kazah) 1–1 (Vági)
Február 11. (Belek): Paks–OFK Beograd (szerb) 1–0 (Báló)
Február 14., szombat (Belek): Paks–Bananc Jereván (örmény)