Felkészülés: a DVTK egy góllal kikapott szlovák ellenfelétől

2015.01.26. 14:40
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK egygólos vereséget szenvedett hazai pályán a szlovák Tatran Presovtól.

A mérkőzés előtt a DVTK hivatalos honlapján bejelentette, hogy a klub és Milos Krsztics között elvi megegyezés született, így a szerb játékos pályára is lépett a Tatran Presov ellen. Ugyancsak a dvtk.eu írta meg, hogy egy másik kiszemelttől, Irakli Kvekveszkiritől (Szigetszentmiklós – szabadon igazolható) elköszönt a szakmai stáb. klub és Milos Krsztics között elvi megegyezés született, így a szerb játékos pályára is lépett a Tatran Presov ellen. Ugyancsak a dvtk.eu írta meg, hogy egy másik kiszemelttől, Irakli Kvekveszkiritől (Szigetszentmiklós – szabadon igazolható) elköszönt a szakmai stáb.

Nemcsak a grúz nem volt bevethető, Julian Jenner betegség miatt nem játszhatott a találkozón, melynek első félidejében nem született gól.

A második játékrészre Tomiszlav Szivics felforgatta kezdő tizenegyét, de csapata így sem tudott betalálni, sőt a 74. percben gólt is kapott. Diósgyőri védelmi hiba után a labda Dominik Stasko elé került, aki 18 méterről lőtt, a labda pedig a felső lécről vágódott a gólvonal mögé (0–1).

Ez volt a DVTK első veresége 2015-ös felkészülése során, eddig egy győzelem és egy döntetlen volt a mérlege. Legközelebb vasárnap lép pályára a Diósgyőr, akkor már Törökországban egy német negyedosztályú csapat, a Kickers Offenbach ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVTK–TATRAN PRESOV 0–1 (0–0)
Diósgyőr

DVTK: Antal (Rados, a szünetben) – Okuka (Szalai V., a szünetben), Eperjesi (Bori, 69.), Kádár, Husic (Németh M., 69.) - Marjanovics (Bacsa, a szünetben), Egerszegi (Ho-Jung, 58.), Krsztics, Gosztonyi (Bognár, 58.) – Takács (Barczi, a szünetben), Griffiths (Grumics, 58.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
G: Stasko (74.)

A DIÓSGYŐRI VTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 15.
Edzőtábor: Törökország (Antalya), február 5–15.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21.: DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.) 2–1 (Bognár, Griffiths)
Január 22.: DVTK–Mezőkövesd 1–1 (Griffiths)
Január 26.: DVTK–Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.) 0–1
Február 8., vasárnap (Törökország): Kickers Offenbach (német IV.)–DVTK
Február 11., szerda (Törökország): Csornomorec Odessza (ukrán)–DVTK
Február 14., szombat (Törökország): Otelul Galati (román)–DVTK
Február 18., szerda, Ligakupa-nyolcaddöntő: DVTK–Bp. Honvéd