Felkészülés: szlovákveréssel rajtolt a Paks Belekben

2015.02.06. 19:36
A labdarúgó NB I-ben szereplő MVM-Paks nemzetközi felkészülési mérkőzésen 3–2-re legyőzte a szlovákiai MFK Ruzemberokot.

A magyar csapat a klub honlapjának tudósítása szerint háromszor is vezetett a szlovák élvonal utolsó előtti, 11. helyén álló rózsahegyiek ellen, harmadszor pedig már nem tudott egyenlíteni az ellenfél.

A Paksban az érkezők közül Rodenbücher István és Balázs Zsolt is kezdőként lépett pályára.

MVM-PAKS–MFK Ruzomberok (szlovákiai) 3–2
(1–1)
Belek, Törökország
MVM-PAKS: Molnár P. – Kulcsár D. (Bor 65.), Rodenbücher (Bagó 65.), Gévay (Lenzsér 55.), Báló T. (Vági 55.) – Tamási Zs. (Kesztyűs 55,), Kecskés T. (Bertus 65.), Haraszti – Könyves (Hahn 65.), Balázs Zs. (Simon András 60.), Bartha
Gólszerző: Könyves (22.), Simon A. (68.), Lenzsér (78.)
Forrás: paksifc.hu

(1–1)

Az MVM-PAKS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 12.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 4–15.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 17.: Paks–Baja 4–1 (Hahn 2, Bartha, Eppel)
Január 24. (Kaposvár):Kaposvári Rákóczi–Paks 1–3(Haraszti, Bartha, Bor)
Január 28.: Paks–Bp. Honvéd 2–0 (Báló – 11-esbõl, Haraszti Zs.)
Január 31. (Fáy utca): Vasas–Paks 2–2 (Báló, Könyves)
Február 3.: Paks–Kecskeméti TE 0–1
Február 6., péntek (Belek): Paks–MFK Ruzomberok (Rózsahegy; szlovák) 3–2 (Könyves, Simon A., Lenzsér)
Február 9., hétfő (Belek): Paks–Zsetiszu (kazah)
Február 11., szerda (Belek): Paks–OFK Beograd (szerb)
Február 14., szombat (Belek): Paks–Bananc Jereván (örmény)
A Dunaújváros 1–0-ra kikapott a lengyel Korona Kielcétől. Az Ekstraklasa 14. helyén álló együttes a korábbi kaposvári támadó, a 23-szoros moldovai válogatott Serghei Alexeev góljával nyert az antalyai összecsapáson – tudatta a Korona Kielce hivatalos honlapja. Az újvárosiaknál kezdőként lépett pályára a Győrből érkező Rafe Wolfe.

Korona Kielce–Dunaújváros 1–0 (0–0)
Antalya,
Törökország

Dunaújváros 1. félidő: Nagy – Hidvégi, Csehi, Szekeres, Wolfe – Papp, Lázár, Nikházi, Böőr – Orosz, Eppel. 2. félidő 60. perctől: Jahic – Villám, Farkas, Burucz, Sárközi – Papp, Petneházi, Godslove, Thiago – Sóron, Tóth.
Forrás: dpase.hu

A DUNAÚJVÁROS PASE TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8.
Edzőtábor: Törökország (Antalya), február 2–9.
Január 17.: Dunaújváros–Bölcske 6–1 (Tóth T. 2, Godslove, Böőr, Sóron, Nikházi)
Január 20. (Lendva): NK Maribor (szlovén)–Dunaújváros 3–1 (Papp M.)
Január 24.: Dunaújváros–SZTK Erima 1–2 (Hajdók)
Január 28.: Dunaújváros–Szolnok 1–1 (Jakab D.)
Január 31. (Kapronca): Slaven Koprivnica (horvát)–Dunaújváros – ELMARADT
Február 4. (Antalya): Dunaújváros–Baník Ostrava (cseh) 1–2 (Papp M.)
Február 6., péntek (Antalya): Dunaújváros–Korona Kielce (lengyel) 0–1
Február 8., vasárnap (Antalya): Dunaújváros–Sahtyor Karagandi (kazah)
Február 14., szombat: Dunaújváros–Ajka 11.00

Pécsi MFC–Gazovik Orenburg (orosz II.) 1–2

PMFC: Poleksic – Nagy (Horváth, 45.), Romic, Causic (Ojdanic, 65.), Uzoma (Tadejevic, 75.) – James – Szatmári (Frank, 65.), Márkvárt (Kővári, 75.), Weitzer, Rácz (Heffler, 45.) – Makriev (Fröhlich, 75.)
G: Barsov (10.), Klimov (25.), ill. Heffler (47.)

A labdarúgó NB II-ben szereplő Gyirmót 2–1-re nyert az Istria Winter Cup elnevezésű horvátországi torna harmadik fordulójában a harmadosztályú NK Novigrad ellen.

A magyar csapat 100 km/h-s szélben játszott mérkőzésen Beliczky góljával szerzett vezetést, majd a második félidő derekán Kiss Máté is betalált. A kettő között mindkét csapat megfogyatkozott Présinger és Ugrina lökdösődése után, majd a 73. percben Grasz is piros lapot kapott, egy büntetőből pedig szépítettek a hazaiak – tudatta a klub hivatalos honlapja.

A Nyíregyházától 2–0-ra kikapó Zsetiszu a Békéscsabával sem bírt. A kazah csapat ellen előbb Birtalan talált be büntetőből, majd nem sokkal később Vólent duplázta meg az előnyt, és alakította ki a 2–0-s végeredményt – adta hírül ezt már az 1912elore.hu.

HNK NOVIGRAD (horvát)–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–1)
Novigrad, Horvátország
Gyirmót FC Győr: Somogyi Cs. – Bohner R., Graszl K., Balog Z. (Varga R. 52.), Présinger Á. – Papp K., Paku R., Cseri T. (Gyurján B. 59.), Magasföldi J. (Kiss M. 54.) – Beliczky G. (Nagy S. 74.), Tóth N. (Bobál G. 64.)
Cserék: Deli Z., Varga R., Kiss M., Nagy S., Oross M., Gyurján B., Bobál G., Molnár M., Lázár P., Fejes J., Csemer I., Rusák E. Vezetőedző: Sisa Tibor
A Gyirmót gólszerzői: Beliczky G. (33.), Kiss M. (68.)
Kiállítva a Gyirmótból: Présinger Á. (55.); Graszl K. (73.)
Jegyzőkönyv: gyirmotfc.hu

Békéscsaba 1912 Előre–FK Zsetiszu (kazah) 2–0 (2–0)
Békéscsaba: 1. félidő: Póser – Balogh Milán, Koszó, Fehér Zs., Juhász Gy. – Tölgyesi – Berki, Spitzmüller, Birtalan – Szilágyi P., Vólent. 2. félidő: Mursits – Bényei, Balogh Miklós, Balog Zs., Zámbori – Borbély – Pilán, Bagi, Király P. – Kertész, Viczián. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerzők: Birtalan (11-esből 26.), Vólent (31.)
Jegyzőkönyv: 1912elore.hu

CSÁKVÁR–SV OBERWART (osztrák) 2–0 (1–0)
Szombathely. V: Gaál Á.
CSÁKVÁR. 1. félidő: Gelei V. – Wild, Szalai T., Dulló, Köntös – Kocsis G. – Molnár T., Nyilasi B., Mihály, Varga Z. – Gajdos. 2. félidő: Gelei V. – Fényes, Szalai T., Dulló, Köntös (Wild) – Domján – Molnár T., Molnár Cs., Varga Z. (Mihály) – Horváth R., Gajdos