Felkészülés: grúz próbázó a DVTK-nál, iksz a Kövesddel

2015.01.22. 15:45
Nem bírt egymással a DVTK és a Mezőkövesd (Fotó: dvtk.eu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK felkészülési mérkőzésen hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel.

A vezetést a vendégek szerezték meg, a várhatóan kölcsönbe távozó, de ezen az edzőmeccsen még pályára lépő Bori Gábor rossz passzára Máté János csapott le, és talált be Ivan Rados kapujába (0–1).

Egyenlítenie a második félidőben Georges Henri Griffiths révén sikerült a DVTK-nak, a csatár a 71. percben egy szóló után lőtt gólt (1–1).

A diósgyőrieknél a második félidőben pályára lépett a grúz próbázó Irakli Kvekveszkiri, aki 35 percet játszott, míg a vendégeknél a kezdőcsapatban kapott lehetőséget Medgyes Zoltán, a Haladás játékosa, akit várhatóan kölcsönvesz a Mezőkövesd.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DIÓSGYŐR–MEZŐKÖVESD 1–1 (0–1)
Diósgyőr, 400 néző. V: Kátai
DVTK, 1 félidő:
Rados – Bori, Eperjesi, Kádár T., Németh M. – Kim Ho Jung – Jenner, Barczi – Takács T., Grumic, Bacsa. 2. félidő: Rados – Okuka, Szalai V., Alves, Husic – Kvekveskiri, Egerszegi – Bognár I. – Marjanovics, Griffiths, Gosztonyi
MEZŐKÖVESD:
Kunsági (Dombó) – Hegedűs Cs. (Búrány), Dvorschák, Gengeliczki, Baracskai (Engel) – Tajthy (Csirmaz), Takács P. – Molnár G. (Lukács R.), Kulcsár K., Medgyes (Hanzl) – Máté J. (Hegedűs D.)

Az utánpótlásból felkerültek:
Kiszemeltek: Bartha László (Paks), Kovács Gábor (Paks), Milos Krsztics (szerb, Nea Szalamisz – Ciprus, szabadon igazolható), Irakli Kvekveszkiri (grúz, Szigetszentmiklós – szabadon igazolható, próbajáték)
Távozók: Debreceni András (Vasas), Elek Ákos (Csangcsun Jataj – Kína), Nenad Rajics (szerb, szabadon igazolható)
Kölcsönbe távozók: Csirszki Martin (Szolnok)
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz:
Távozhatnak: Barczi Dávid (érdeklődnek iránta: Újpest), Bori Gábor (érdeklődnek iránta: Nyíregyháza),Gosztonyi András (érdeklődnek iránta: PAFC, Lengyelország), Senad Husic (bosnyák, ?), Kádár Tamás (érdeklődnek iránta: Lech Poznan, Lechia Gdansk – Lengyelország), Szabó Balázs (érdeklődnek iránta: Soproni VSE)
TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A MEZŐKÖVESDNÉL
Érkezők: Dvorschák Gábor (Haladás), Lukács Raymond (FC Bihor)
Kölcsönbe érkezők: Bajzát Péter (Nyíregyháza), Gengeliczki Gergő (Nyíregyháza), ifj. Nyilas Elek (Soroksár)

Kiszemeltek: Dombó Dávid (SV Lafnitz – Ausztria), Furár Róbert (Szarvas), Kulcsár Kornél (Haladás – kölcsön után végleg?), Medgyes Zoltán (Haladás), Zamostny Balázs (Haladás)
Távozók: George Menougong (kameruni-magyar, ?), Szántai Levente (Szeged 2011)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszamentek klubjukhoz:
Távozhatnak:
A DIÓSGYŐRI VTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 15.
Edzőtábor: Törökország (Antalya), február 5–15.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21.: DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.) 2–1 (Bognár, Griffiths)
Január 22., csütörtök: DVTK–Mezőkövesd 1–1 (Griffiths)
Január 26., hétfő: DVTK–Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.) 13.00
Február 8., vasárnap (Törökország): Kickers Offenbach (német IV.)–DVTK
Február 11., szerda (Törökország): Csornomorec Odessza (ukrán)–DVTK
Február 14., szombat (Törökország): Otelul Galati (román)–DVTK
Február 18., szerda, Ligakupa-nyolcaddöntő: DVTK–Bp. Honvéd