nemzetisport.hu 2017.10.13 13:00 Frissítve: 2018.01.19 15:19

NŐI KOSÁRLABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2017–2018

 

A FÉRFI NEMZETKÖZI KUPÁK ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA TALÁLJA!

Az Euroligában két nyolccsapatos csoportba sorolták az együtteseket. A csoportokban oda-vissza játszanak egymással a csapatok, az első négy-négy helyezett az Euroliga negyeddöntőjébe kerül, a csoportok 5. és 6. helyezett gárdái az Európa-kupa negyeddöntőjébe kvalifikálják magukat.

Az Euroliga negyeddöntőjében a párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak. A párosítások a következőek: A1–B4, A2–B3, B1–A4, B2–A3.

Az Euroliga négyes döntővel zárul. 

NŐI EUROLIGA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT
Sopron Basket–Galatasaray (török)
72–55
CCC Polkowice (lengyel)–Sopron Basket
70–73
Sopron Basket–Dinamo Kurszk (orosz)
74–88
ESBVA-LM (francia)–Sopron Basket
73–83
Sopron Basket–Castors Braine (belga)
83–59
Sopron Basket–ZVVZ USK Praha (cseh)
71–79
Bourges Basket (francia)–Sopron Basket
76–65
Galatasaray (török)–Sopron Basket
73–75
Sopron Basket–CCC Polkowice (lengyel)
70–53
Dinamo Kurszk (orosz)–Sopron Basket
86–66
Sopron Basket–ESBVA-LM (francia)
82–56
Castors Braine (belga)–Sopron Basket
61–66
ZVVZ USK Praha (cseh)–Sopron Basket
01. 24.
Sopron Basket–Bourges Basket (francia)01. 31.
 
AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Kurszk 12 12 1043–780 24
2. SOPRON 12 8
4 880–829 20
3. Praha 12 7
5 879–872 19
4. Bourges 12 6 6
845–831 18
5. Galatasary 12 6
6
851–920 18
6. Lille 12 4 8
768–864 16
7. Braine 12 3 9
812–889 15
8. Polkowice 12 2 10
799–892 14
 
B-CSOPORT
BLMA (francia), UMCC Jekatyerinburg (orosz), Wisla Kraków (lengyel), Fenerbahce (török), Nagyezsda Orenburg (orosz), Yakin Dogu (török), Familia Schio (olasz), CB Avenida (spanyol)
 
SELEJTEZŐ
 Atomerőmű KSC Szekszárd–BLMA (francia) 80–7971–86
151–165 
  Az Atomerőmű KSC Szekszárd az Európa-kupa csoportkörében folytatja.


Az Európa-kupa csoportkörének 40 csapatát két konferenciába, azokon belül öt-öt négycsapatos csoportra osztották. Minden csoport első két helyezettje, valamint mindkét konferencia két legjobb harmadik helyezettje (összes négy csapat) jut tovább.

Az így kialakult 24 csapatos mezőnyt erősorrendbe teszik, az első nyolc automatikusan a legjobb 16 közé kerül. A sorrend 9-24. csapatát kiemelés szerint párosítják (9-24., 10-23., stb...) és oda-vissza vágó alapon játszanak a maradék nyolc továbbjutó helyért.

A nyolcaddöntőtől kezdve az egyenes kieséses szakaszban végig két mérkőzésen dől el a győztes kiléte.

NŐI EURÓPA-KUPA 
 NEGYEDDÖNTŐ
 Atomerőmű KSC Szekszárd–Hatay BB (török) 01.24.
01.31.
 
 
 A 8 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sleza Wroclaw (lengyel) 72–77
84–74
156–151
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
CMB Cargo Uni Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd67–76
67–80
134–156
Aluinvent DVTK Miskolc–Artego Bydgoszcz (lengyel)
68–86
71–75 139–161
Az első mérkőzések pályaválasztója az elöl szereplő csapat.
CSOPORTKÖR
F-CSOPORT
Aluinvent DVTK Miskolc–Flammes Carolo Basket (francia)
58–68
Rutronik Stars Keltern (német)–PEAC-Pécs77–69
Aluinvent DVTK Miskolc–PEAC-Pécs
73–59
PEAC-Pécs–Flammes Carolo Basket (francia)
59–67
Aluinvent DVTK Miskolc–Rutronik Stars Keltern (német)
81–78
PEAC-Pécs–Rutronik Stars Keltern (német)
69–67
Flammes Carolo Basket (francia)–Aluinvent DVTK Miskolc
88–78
PEAC-Pécs–Aluinvent DVTK Miskolc
79–74
Flammes Carolo Basket (francia)–PEAC-Pécs
82–46
Rutronik Stars Keltern (német)–Aluinvent DVTK Miskolc
63–72

A csoport végeredménye: 1. Carolo 6/0, 2. DVTK 3/3, 3. PEAC-PÉCS 2/4, 4. Keltern 1/5

 
G-CSOPORT
Basket Landes (francia)–VBW CEKK Cegléd
70–69
VBW CEKK Cegléd–Gernika KESB (spanyol)
80–68
Uni Girona (spanyol)–VBW CEKK Cegléd
86–55
VBW CEKK Cegléd–Basket Landes (francia)
59–76
Gernika KESB (spanyol)–VBW CEKK Cegléd
81–67
VBW CEKK Cegléd–Uni Girona (spanyol)
54–83
A csoport végeredménye: 1. Girona 5/1, 2. Landes 5/1, 3. Bizkaia 1/5, 4. CEGLÉD 1/5
Azonos győzelem/vereség mutató esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.
 
H-CSOPORT
Atomerőmű KSC Szekszárd–Virtus Eirene Ragusa (olasz)56–74
Basketball Nymburk (cseh)–Atomerőmű KSC Szekszárd 69–86
Atomerőmű KSC Szekszárd–GDES Santo André (portugál) 91–65
Virtus Eirene Ragusa (olasz)–Atomerőmű KSC Szekszárd 72–59
Atomerőmű KSC Szekszárd–Basketball Nymburk (cseh)73–66
GDES Santo André (portugál)–Atomerőmű KSC Szekszárd56–70
A csoport végeredménye:  1. Ragusa 6/0, 2. Szekszárd 4/2, 3. Nymburk 1/5, 4. Barreiro 1/5
Azonos győzelem/vereség mutató esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.
 
J-CSOPORT
Saint-Amand Hainaut Basket (francia)–CMB Cargo Uni Győr
77–70
CMB Cargo Uni Győr–Nantes-Rezé Basket (francia)
76–70
CMB Cargo Uni Győr–BC Namur-Capitale (belga)
72–82
CMB Cargo Uni Győr–Saint-Amand Hainaut Basket (francia)
62–74
Nantes-Razé Basket (francia)–CMB Cargo Uni Győr
60–64
BC Namur-Capitale (belga)–CMB Cargo Uni Győr
62–63
A csoport végeredménye: 1. Namur 4/2, 2. Saint-Amand 3/3, 3. GYŐR 3/3, 4. Nantes 2/4
Azonos győzelem/vereség mutató esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

Ezek is érdekelhetnek

2017.12.30 09:55:25

Kosárlabda FAZEKAS ZOLTÁN, GYŐRI FERENC

Medgyessy a legjobb • Svitek a nagy búcsúzó, Krivacsevics és Székely a két nagy visszatérő.

2017.12.29 09:51:47

Kosárlabda BOBORY BALÁZS, GYŐRI FERENC

Vovjoda Dávid az év legjobbja, Lóránt Péteré az év kosara, a ZTE-bronz az év meglepetése.

2017.12.22 17:08:52

Kosárlabda GYŐRI FERENC

Szabó Eszter első karácsonyára talán még nem kosárlabdát hoz a Jézuska...

2017.12.17 12:22:55

Kosárlabda BOBORY BALÁZS, DÖMÖTÖR CSABA

„Gyerekként a suliban annyit tudtam, hogy mi Amerikában élünk, aztán ott van Európa..."

2017.12.12 09:58:01

Kosárlabda GYŐRI FERENC

NS-INTERJÚ. Golomán György: Sokat fejlődtem itt, Amerikában az elmúlt három évben.