Női kosár Ek: a PEAC legyőzte a DVTK-t; nyert a Szekszárd és a Győr

2017.11.22. 19:51
A PEAC-Pécs 79–74-re nyert hazai pályán a DVTK ellen a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában, míg a Szekszárd a cseh Nymburkot verte meg otthon jó hajrával 73–66-ra. A Győr Franciaországban diadalmaskodott, a Cegléd viszont kikapott Spanyolországban.

A DVTK egy körrel a vége előtt bebiztosíthatta volna a továbbjutását, míg a PEAC-nak erre csak nagy különbségű győzelemmel maradt volna esélye. Ezek után egyik csapat sem lehet teljesen elégedett, hiszen ötpontos pécsi siker született.

A szekszárdiak megtették, amit megtehettek, a Nymburk megverése után most már annak kell szurkolniuk, hogy az olasz Ragusa csütörtökön legyőzze a portugál Barreirót.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
5. FORDULÓ
F-CSOPORT
PEAC-PÉCS–ALUINVENT DVTK MISKOLC 79–74 (21–18, 16–17, 20–21, 22–18)
Pécs, 200
néző. V: Cekov (bolgár), Baloun (cseh), Dragos-Alin (román)
PÉCS: MANDICS 17/3, ROBERSON 17/9, RAKSÁNYI 15/6, IMOVBIOH 17, Vucsurovics 10. Csere: Licskai, Szűcs R. 3/3, Demeter N. Edző: Gabriel Carrasco
DIÓSGYŐR: Szabó F. 2, ENGELMAN 21/6, BURKHOLDER 12/6, Pecková 10/3, Melnika 3. Csere: NAGY D. 17/15, Zele 9/3, Kiss A. Edző: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 14–10. 13. p.: 21–20. 17. p.: 31–28. 23. p.: 45–39. 26. p.: 50–44. 33. p.: 59–64. 37. p.: 71–69
Kipontozódott: Melnika (39. p.), Pecková (39. p.)
Gabriel Carrasco:
– A Sopron elleni vereség után nehéz volt talpra állni, két sorozatban kell helytállnunk, ezért is volt fontos a győzelem. A hozzáállásunk döntött, többek között a tizenkilenc támadólepattanónk is ezt bizonyítja.
Stefan Svitek: – Sok hiba, és az ellenfélnek engedélyezett támadólepattanók ellenére is fordítani tudtunk, de utána csak a hazaiak játszottak. Sok könnyű kosarat kaptunk gyors indításból, harminchárom ellenünk dobott büntetővel és huszonhét nekünk befújt személyi hibával nehéz idegenben nyerni.
Csütörtök, 19.00:
Rutronik Stars Keltern (német)–Flammes Carolo (francia)
Az állás: 1. Carolo 8 pont, 2. DVTK 7, 3. PEAC 7, 4. Keltern 5

G-CSOPORT
GERNIKA BIZKAIA (spanyol)–VBW CEKK CEGLÉD 81–67 (18–15, 25–18, 16–13, 22–21)
Bilbao, 800
néző. V: Coelho (portugál), Bassett (gibraltári), Tetik (török)
GERNIKA: Gómez 4, Alston 12, Pina 22/3, Bas 11/3, Caldwell 22. Csere: Gastaminza 2, Molina 2, Díez 6/6, Ariztimuno. Edző: Mario López
CEGLÉD: Medgyessy 8/6, Katona 5/3, Zsovár, Mokango 16, Makszimovics 20/3. Csere: Popovics 10/6, Kányási 5/3, Lelik 3/3. Edző: Cziczás László
Cziczás László:
– A második negyedben volt egy kis rövidzárlatunk, akkor tudtak nagyobb különbséggel ellépni a spanyolok, ott dőlt el a mérkőzés. A második félidőben egész jól tartottuk magunkat, de egy-két játékosunktól hiányoztak a kimagasló teljesítmények, míg a túloldalon volt néhány bravúros támadás, amelyeket nem tudtunk ellensúlyozni.
A másik mérkőzésen: Basket Landes (francia)–Spar Citylift Girona (spanyol) 88–75
Az állás: 1. Girona 9 pont, 2. Landes 9, 3. Bizkaia 6, 4. CEGLÉD 6

H-CSOPORT
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–BASKETBALL NYMBURK (cseh) 73–66 (17–24, 21–17, 18–16, 17–9)
Szekszárd, 800
néző. V: Perlic (horvát), Gajdosz (lengyel), Sentürk (török)
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 15/3, OBLAK 12, Erkic 6, KRNJICS 16, McCALL 12. Csere: Gereben 5, Bálint R. 7/3. Edző: Djokics Zseljko
NYMBURK: Mircová 3, Vaughn 12, HUNKOVÁ 15/12, Linskens 6, HOMENCSUK 14. Csere: WELLS 11/3, Bakajsová 2, Gallasová, Sotolová 3/3. Edző: Daniel Kurucz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 6. p.: 11–15. 12. p.: 23–28. 17. p.: 34–34. 24. p.: 41–46. 28. p.: 48–57. 32. p.: 56–60. 34. p.: 61–60. 37. p.: 65–62
Djokics Zseljo:
– Ez a Nymburk nem az a csapat volt, amelyiket idegenben simán legyőztünk. Elismerésem a csapatomnak, mert több sebből vérezve is meg tudta nyerni a találkozót. Az utolsó negyedben a játékosaim megérezték a vérszagot és egymásért is küzdöttek.
Daniel Kurucz: – Nagyon kemény meccs volt. Nem beszélhetek a játékvezetőkről, de a mérkőzés végén a sportszerűtlen fault után a hazaiak jöhettek. Szeretném látni a felvételt, ha rosszul ítéltek, akkor óvni fogunk.
Csütörtök, 21.30: GDESSA-Barreiro (portugál)–Virtus Eirene Ragusa (olasz)
Az állás: 1. Ragusa 8 pont, 2. SZEKSZÁRD 8, 3. Nymburk 6, 4. Barreiro 5

J-CSOPORT
NANTES REZÉ (francia)–CMB CARGO-UNI GYŐR 60–64 (21–7, 15–24, 15–18, 9–15)
Nantes. V:
Gudas (litván), Glod (luxemburgi), Marziali (olasz)
NANTES: Thorburn 5, Turcinovic 12/3, Medenou 6, Raincock-Ekunwe 20, Clanet 5/3. Csere: Lenglet 2, Milandu, André 5, Michaud 5/3. Edző: Emmanuel Coeuret
GYŐR: Czank 2, Fields 17, Varga Zs. 2, Krivacsevics 10, Goree 8. Csere: Simon Zs. 17/3, Stepánová 8, Török Á. Edző: Völgyi Péter
Kipontozódott: Varga Zs. (39. p.)
Völgyi Péter:
– Megdolgoztunk a győzelemért. Nagyon indiszponáltan kezdtük a mérkőzést, gyermeteg hibákat követtünk el. A második negyedtől kezdve irányítottuk a játékot, feljavultunk védekezésben, a hatvan kapott pont Franciaországban nagyon jó. Az első tíz utáni harminc perc kimagasló volt, támadásban viszont van még javítanivalónk, rengeteg ziccert és büntetőt hagytunk ki. Jót tett a lelkeknek ez a siker, a továbbjutási reményünk él, de még jobb teljesítményre lesz szükség a jövő héten.
A másik mérkőzésen: Saint-Amand (francia)–Belfius Namur (belga) 80–60
Az állás: 1. Namur 9 pont, 2. Saint-Amand 8, 3. GYŐR 7, 4. Nantes 6