Női kosár Euroliga: Franciaországban nyert a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2017.11.01. 21:57
Crystal Langhorne 20 pontig jutott (Fotó: Koncz György, archív)
A Sopron Basket 83–73-ra győzött a francia ESBVA-LM vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

A magyar bajnok első két Euroliga-mérkőzését megnyerte, majd a múlt héten hazai pályán remekül helytállva kikapott a címvédő Kurszktól. Lille-be nem a legjobb előjelekkel érkeztek a zöld-sárgák, ugyanis az előző alapszakasz utolsó fordulójában ott bukták el az Ek-negyeddöntőt érő helyet.

Az ugyancsak 2/1-es mérlegnél tartó francia bajnok nem találta a fogást Roberto Iníguez vezetőedző tanítványain, és legfeljebb kilenc ponttal tudott ellépni. A remekül hajrázó vendégek legjobbja az amerikai Crystal Langhorne volt 20 ponttal.

A soproniak november 22-én – az Európa-bajnoki selejtezők miatt két hét szünet következik – a belga Castors Braine együttesét fogadják.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ESB LILLE (francia)–SOPRON BASKET 73–83 (24–22, 16–21, 12–19, 21–21)
Lille, 2500
néző. V: Aranya (spanyol), Unsworth (brit), Larsen (dán)
LILLE: Bremont 8, LEEDHAM 11/9, Amant 4, GOMIS 16/6, SY-DIOP 14. Csere: Kamba, Nsemba 15/6, N. Jovanovics 5/3, Konaté. Edző: Fréderic Dusart
SOPRON: Fegyverneky 4, TURNER 13/6, Crvendakics 12/6, T. Jovanovics 10, LANGHORNE 20. Csere: Salvadores 5/3, MILOVANOVICS 11, DUBEI 8/6. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 4. p.: 7–2. 6. p.: 16–12. 12. p.: 24–26. 15. p.: 26–30. 22. p.: 44–43. 26. p.: 46–50. 28. p.: 48–57. 32. p.: 52–65. 34. p.: 61–67. 37. p.: 63–77
Roberto Íniguez:
– A legfontosabb, hogy győzni tudtunk. A siker kulcsa a második félidei jó védekezésünk volt. Ebben a csarnokban borzasztóan nehéz nyerni, nagyon boldog vagyok, hogy nekünk sikerült.

További eredmények: Dinamo Kurszk (orosz)–USK Praha (cseh) 109–88, CCC Polkowice (lengyel)–Bourges Basket (francia) 71–66, Castors Braine (belga)–Galatasaray (török) 71–72.