Női kosár Euroliga: megnyerte első nemzetközi meccsét a Szekszárd

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.09.26. 20:25
Egypontos sikernek örülhettek a szekszárdi játékosok (Fotó: Török Attila)
A Szekszárd hazai pályán egy ponttal legyőzte a francia BLMA csapatát kedden a női kosárlabda Euroliga selejtezőjének első mérkőzésén.

A fennállása első nemzetközi kupamérkőzését vívó magyar ezüstérmes az első félidőben fej fej mellett haladt montpellier-i riválisával. A folytatásban a házigazdák hét ponttal elhúztak, de a BLMA a hajrában felzárkózott, és végül egypontos hátránnyal készülhet a kinti mérkőzésre. A tolnai csapat legjobbja a szlovén Teja Oblak lett 19 ponttal.

A visszavágót egy hét múlva játsszák Franciaországban. A párharc győztese az Euroligában, a vesztes az Európa-kupában folytatja szereplését.

Utóbbi sorozatban érdekelt magyar részről a CMB Cargo UNI Győr, a DVTK, a VBW CEKK Cegléd és a PEAC-Pécs is. A magyar bajnok Sopron Basket az Euroliga főtábláján kezdi meg szereplését október 11-én.

EUROLIGA
NŐK, SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Atomerőmű KSC-Szekszárd–BLMA (francia) 80–79
(20–20, 21–22, 24–19, 15–18)
Szekszárd, 1000 néző. V: Caruha (görög), Tomic (horvát), Cavara (bosnyák)
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/6, Theodoreán 8/6, Erkic 10/3, MCCALL 11, KRNJICS 12. Csere: Bálint 8/6, OBLAK 19/6, Gereben, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko
MONTPELLIER: Lardy 9, SOTTANA 20/3, Bär 3, HURT 20, KOBRYN 10. Csere: Koné 6, Bernies 4, Bankole 7/3, Ferranet. Edző: Rachid Meziane
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 4. p.: 8–6. 9. p.: 18–18. 13. p.: 27–22. 19. p.: 39–37. 21. p.: 41–46. 24. p.: 52–48. 27. p.: 57–54. 32. p.: 65–63. 35. p.: 72–71. 37. p.: 76–72. 39. p.: 77–77
Djokics Zseljko:
– Taktikailag felkészültünk, bár még korai fázisban vagyunk. Jó és rossz periódusok váltották egymást a meccsen. Az első félidőben okosan támadtunk, az ellenfél egyik legjobb játékosa, Kobryn sorra kapta a faultokat, összesen húsz percet sem töltött a pályán. Sottana és Hurt viszont nagyon jó százalékkal dobott, rajtuk nem védekeztünk elég hatékonyan. Le a kalappal a csapatom előtt, úgy gondolom, tudunk még javulni. Köszönöm a szurkolók csodálatos buzdítását!
Rachid Meziane: – Túl sokat hibáztunk támadásban, nem voltunk elég pontosak. Amire számítottunk, be is következett, nagyszerű volt a hangulat, ilyen légkörben nem rossz eredmény az egypontos vereség. A visszavágón próbáljuk kijavítani a hibáinkat, védekezésben is lesz mit rendbe rakni, a nyolcvan kapott pont túl sok. Elismerésem a Szekszárdnak!