Női kosár Ek: az 1. meccs 1. félidejében eldőlt a DVTK sorsa

2017.12.14. 19:43
Az első negyedet 14, a másodikat 11 ponttal vesztette el az Aluinvent DVTK Miskolc a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjébe jutásért vívott párharc első mérkőzésén hazai pályán, így már a nagy szünetre eldőlt, hogy ebből a párharcból a lengyel Artego Bydgoszcz juthat tovább.

A Diósgyőr a harmadik és a negyedik tíz percben minimálisan faragott a különbségből, így 18 pontos vereséget szenvedett.

A jövő csütörtöki visszavágót Lengyelországban játsszák.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A 16 közé jutásért, 1. mérkőzés

ALUINVENT DVTK MISKOLC–ARTEGO BYDGOSZCZ (lengyel) 68–86 (18–32, 14–25, 20–15, 16–14)
Miskolc, 920 néző. V: Makhlin (orosz), Karabilecen (török), Dragos-Alin (román)
DVTK: Szabó F. 7, Zele, BURKHOLDER 19, PECKOVÁ 17/3, Melnika 9. Csere: Bach 10/3, Aldazabal 6, Vukov. Edző: Stefan Svitek
BYDGOSZCZ: McBride 9/9, O'Neil 8/3, MEDZIK 21/21, Zurowska-Cegielska 6, Stallworth 21. Csere: Szott-Hejmej, STANKOVIC 16, Pobozy, Adamowicz 5/3. Edző: Tomasz Herkt
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 4. p.: 2–11. 8. p.: 7–26. 15. p.: 22–44. 23. p.: 36–61. 27. p.: 44–61. 28. p.: 48–70. 32. p.: 58–72. 38. p.: 66–82
Kipontozódott: Zele (38. p.)
Stefan Svitek:
– A nagyszünetig nagyon rosszul védekeztünk, nem is emlékszem arra, hogy valamelyik csapatom mikor kapott húsz perc alatt ötvenhét pontot. Ebben az időszakban „széttéptek" minket a lengyelek a pályán. A folytatásban már jól harcoltunk, és elég pontot is szereztünk. A visszavágón azt kell csinálnunk, amit most a második és a harmadik negyedben tettünk.
Tomasz Herkt: – Húsz percig egységesen és jól játszottunk, jelentős előnyt szereztünk. Aztán megzavart minket a DVTK zónája, és kemény védekezése. A tizennyolc pontos különbség örömteli, de koncentrálnunk kell majd a visszavágón, nehogy a diósgyőriek meglepjenek minket.