Női kosár Euroliga: a Szekszárd nem jutott a csoportkörbe

2017.10.03. 21:50
Maja Erkic (középen) és a Szekszárd hiába küzdött, csak az Európa-kupában folytathatja
A Szekszárd női kosárlabdacsapata nem jutott be az Euroliga csoportkörébe, mivel a selejtező visszavágóján nem tudta megtartani az egypontos előnyét, 86–71-re kikapott a francia Montpellier-től.

Gyakorlatilag meccsnullról kellett volna idegenben kiharcolnia a Szekszárdnak a továbbjutást, de az álomszerű kezdés után ez egyáltalán nem tűnt megvalósíthatatlannak. A második negyed közepén tíz ponttal vezetett a tolnai csapat, és még a szünetben is öt pont volt összesítésben az előnye.

A térfélcserét követő 15 percnyi játékidő aztán eldöntötte a továbbjutást, sajnos a franciák javára. A Szekszárd támadójátéka visszaesett, a 36. percben 79–61-re már a Montpellier vezetett, innen pedig már nem volt visszaút.

A magyar csapat az Európa-kupa H-csoportjában (a GDESSA-Barreiro, Basketball Nymburk és a Virtus Eirene Ragusa társaságában) folytatja nemzetközi szereplését.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
SELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ

BLMA (francia)–ATOMERŐMŰ KSC 86–71 (15–24, 23–18, 25–12, 23–17)
Montpellier, 400
néző. V: Szmiljanics (szerb), Csender (romániai), Williams (brit)
BLMA: Sottana 8/3, Bernies 9/3, Bär 18/6, Hurt 20/3, Kobryn 15. Csere: Bankolé 14/6, Koné 2, Sequeira, Ferranet, Alcoverro. Edző: Rachid Meziane.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3, Theodoreán 6, Erkic 10/6, McCall 19/9, Krnjics 12. Csere: Oblak 10/6, Mansaré 2, Bálint 9/9, Gereben, Kiss V., Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 4. p.: 5–10. 7. p.: 7–14. 8. p.: 11–18. 12. p.: 19–24. 15. p.: 21–31. 18. p.: 32–36. 23. p.: 44–42. 27. p.: 58–46. 28. p.: 63–54. 33. p.: 72–57. 37. p.: 79–66
Továbbjutott: a BLMA 165–151-el
Djokics Zseljko: – Az első két negyedben nagyon szépen játszottunk, mindent megcsináltunk, amit elterveztünk, kiváló volt a csapatjáték támadásban és védekezésben is. A harmadik negyedben aztán az ötödik faultunkat csak az utolsó percben ütöttük be, nem sikerült úgy tartani az ellenfél magas posztokon játszó játékosait, ahogy addig, és elment a mérkőzés. Tanulási fázisban vagyunk, szerettünk volna bejutni az Euroliga csoportkörébe, de minden lépcsőfokot meg kell másznunk, most jöhet a FIBA Európa-kupa.