nemzetisport.hu 2017.10.11 19:40 Frissítve: 2017.10.11 23:41

Női kosár Euroliga: óriási bravúr, a Sopron megverte a 2014-es győztest

A Sopron nagyszerű, és három negyeden keresztül gyakorlatilag tökéletes játékot bemutatva 72–55-re legyőzte a török Galatasarayt a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 1. fordulójában.

A kép csalóka: nem a Galatasaray emelkedett a Sopron fölé (Fotó: Koncz György)

FELKÉSZÜLTEK

Fegyverneky Zsófia, a Sopron irányítója: „Felkészültünk a török csapatból, tudtuk, hogy jó játékerőt képvisel. Jól védekeztünk és a támadásaink is eredményesek voltak. Úgy érzem, negyven percig azonos tempóban játszottunk. Szerettük volna nagyobb pontkülönbséggel legyőzni ellenfelünket, hiszen nem lehet tudni, hogy a végelszámolásnál lesz-e ennek jelentősége. Az meg sem fordult a fejünkben, hogy rosszul rajtoljunk az Euroliga küzdelmeiben. Szeretnénk ezt a játékunkat folytatni, és győzelmeink számát szaporítani.”

Sokkal nehezebb Euroliga-nyitánya csak akkor lehetett volna a Sopronnak, ha a címvédő Dinamo Kurszkkal kellett volna megmérkőznie, de ami késik, az nem múlik, az oroszokat október 25-én hazai pályán vendégül látja a magyar bajnok…

A 2014-es győztes Galatasaray ellen sem várt könnyebb meccs Roberto Íniguez együttesére – a spanyol szakember előzetesen úgy vélekedett, csak akkor lehet esélyük a török sztárcsapat ellen, ha jól védekeznek és sok lepattanót szednek.

Megcsinálták. A Sopron úgy győzte le nagynevű ellenfelét, hogy a török együttes egyetlen másodpercig sem vezetett a találkozón, és az eredményen is csak az utolsó negyedben tudott kozmetikázni.

A nyitány tehát nagyszerűen sikerült, ezek után kíváncsian várjuk október 25-ét – előtte még azonban a lengyel CCC Polkowice vár a magyar csapatra.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
SOPRON BASKET
GALATASARAY (török) 7255 (16–10, 13–8, 25–14, 18–23)
Sopron, 900
 néző. Vezette: Jovovic (horvát), Cavara (bosnyák), Jevlovic (szerb)
SOPRON:
 Fegyverneky 2, TURNER 15, CRVENDAKIC 17/3, MILOVANOVICS 11/3, Langhorne 10. Csere: JOVANOVIC 11, Salvadores 6, Dubei, Határ. Edző: Roberto Iniguez
GALATASARAY:
 Uygül, Alben 9/6, Quigley 10, DUBLJEVICS 15/3, Petronyle. Csere: EPOUPA 13, Basaran 4, Kavumacioglu 4, Topuz, Grinsven. Edző: Marina Maljkovic
Az eredmény alakulása. 3. perc:
 6–0. 5. p.: 16–10. 8. p.: 14–7. 13. p.: 17–14. 16. p.: 23–14. 18. p.: 27–16. 24. p.: 39–22. 26. p.:45–24. 28. p.: 51–26. 34. p.: 60–40. 37. p.: 64–43. 39. p.: 68–51
Kipontozódott:
 Langhorne (39. p.)

Roberto Iniguez:
 – Jól játszottunk az Euroliga nyitó mérkőzésén. Végig koncentráltan küzdöttek a lányok. A harmadik negyedben megmutattuk, hogy jó teljesítményre vagyunk képesek a nemzetközi kupában is. A negyedik negyedben volt egy gyengébb periódusunk, de ezt is ki tudtuk javítani. Mindig olyan fegyvert kell elővennünk, ami eredményes. Tripláink ma nem ültek pontosan, helyettük kétpontos dobásaink és a büntetők hozták meg a győzelmet.
Marina Maljkovic:
 – Jó játszó Soprontól kaptunk ki. Sokat hibáztunk, védekezésben és támadásban egyaránt. Fegyelmezettebben kell játszanunk a jövőben, hogy eredményesebbek legyünk. Többször voltam már Sopronban, tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.18 08:26:02

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A GSW egylabdás meccsen bukott; a Celtics az egyik sztárjának kidőlését bánhatja.