Női kosár Ek: Győrben előnyt szerzett a Szekszárd

2017.12.13. 20:24
Az Atomerőmű KSC Szekszárd Győrben kilenc ponttal legyőzte magyar ellenfelét a női kosárlabda Európa-kupában. A legjobb 16 közé jutásért folyó párharc visszavágóját ráadásul hazai pályán játssza jövő csütörtökön.

A Szekszárd már bajnokin legyőzte a Győrt idegenben, s ez most a nemzetközi kupában is sikerült.

A balszerencsés sorsolás ugyanis úgy hozta, hogy a két magyar együttes egymással vív meg a legjobb 16 közé jutásért.

A szoros első negyed után a tolnaiak a másodikban elhúztak, s bár a harmadik negyedben ismét nyílt volt a találkozó, a záró tíz percben döntött az Atomerőmű.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A 16 közé jutásért, 1. mérkőzés

CNB CARGO UNI GYŐR–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 67–76 (19–21, 13–18, 17–17, 18–20)
Győr, 500 néző. V: Rohacky (osztrák), Vulic (horvát), Zupancic (szlovén)
GYŐR: Czank 7/3, FIELDS 15, Török Á. 2, VARGA ZS. 13/6, GOREE 17. Csere: Laklóth, Simon Zs. 13, Stepanová. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, ERKIC 14, Gereben 3, Mansaré, McCall 4. Csere: BÁLINT 13/9, Theodoreán 6/6, OBLAK 13/9, KRNJICS 16. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 7. p.: 16–16. 12. p.: 19–28. 15. p.: 23–30. 18. p.: 27–32. 23. p.: 41–44. 26. p.: 45–51. 33. p.: 54–63. 35. p.: 56–68. 37. p.: 61–70
Völgyi Péter:
– A mérkőzés második negyedében elkapkodtuk a támadás-befejezéseket, ezzel mi teremtettünk lehetőséget az ellenfélnek. Ezt a Szekszárd taktikusan és okosan kihasználta, így jóval közelebb került a továbbjutáshoz. Ennek ellenére nem feltartott kézzel megyünk a szekszárdi visszavágóra.
Djokics Zseljko: – Gratuláció a csapatnak, köszönet lelkes szurkolóinknak. Csapatom az első félidőben nyert meg a mérkőzést, de a párharcnak még egy fontos játéka hátra van. Nekünk is sok dologban kell javulnunk, főleg a harmadik negyed gyengébbre sikerült védekezése miatt.