Női kosár Euroliga: a Kurszk győzni tudott Sopronban

2017.10.25. 19:44
Yvonne Turner (jobbra) 17 ponttal a második legeredményesebb soproni volt (Fotó: Tumbász Hédi)
A Sopron hazai pályán 88–74-re kikapott a címvédő Dinamo Kurszktól a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

Két forduló után mindössze két hibátlan csapat volt az A-csoportban: a Sopron és a Kurszk. A magyar együttes a Galatasaray és a Polkowice elleni győzelem után fogadta a címvédő Dinamót, amely ellen két negyed után 36–36-ra állt.

Még a harmadik játékrészben sem volt nagy különbség a csapatok között, a záró 10 percben viszont már sokkal jobbak voltak a vendégek.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
SOPRON BASKET–DINAMO KURSZK (orosz) 74–88 (22–24, 14–12, 21–23, 17–29)
Sopron, 1200
néző. V: Perlic (horvát), Kaludjerovics (montenegrói), Szivica (fehérorosz)
SOPRON: FEGYVERNEKY 9/3, TURNER 17/3, CRVENDAKICS 20/6, LANGHORNE 15/3, Jovanovics 8. Csere: Dubei 2, Salvadores 2, Határ 1. Edző: Roberto Íniguez
KURSZK: CRUZ 13/9, PETROVICS 14/9, MCCOUGHTRY 17, OGWUMIKE 15/9, Ciak 2. Csere: VAGYEJEVA 16, Prints 3/3, Kirillova 8/3, Vidmer, Zsedik. Edző: Lucas Mondelo
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 8–18. 9. p.: 15–22. 13. p.: 24–30. 15. p.: 31–30. 18. p.: 33–32. 23. p.: 42–41. 26. p.: 45–50. 29. p.: 55–57. 33. p.: 62–72. 36. p.: 66–78. 39. p.: 74–84
Kipontozódott: Cruz (35. p.)
Roberto Íniguez:
– Büszke vagyok csapatomra, harminc percig kiválóan játszottunk. Elfogadhatóan védekeztünk és eredményesen támadtunk. Azt tudtuk, hogy a Kurszk ellen százharminc százalékra van szükség a győzelemhez. Ezt megközelítettük, de most még az oroszok voltak a jobbak és eredményesebbek. Mi a magunk útját járjuk, és meggyőződésem, hogy sikeresek leszünk a hazai és a nemzetközi porondon.
Lucas Mondelo: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk Sopronban, s hogy mégis mi győztünk, azt főleg a sok lepattanó labda megszerzésének köszönhetjük. Három tényező döntött a javunkra: több lepattanót szereztünk, több hárompontos kosarat dobtunk és kevés eladott labdánk volt. Úgy érzem, megtaláltuk a hazaiak ellen azt a játékrendszert, ami a győzelemhez vezetett bennünket.

8. Braine 3 3 205–243 3

További eredmények: USK Praha (cseh)–CCC Polkowice (lengyel) 72–66, Bourges Basket (francia)–Galatasaray (török) 72–74, Lille (francia)–Castors Braine (belga) 81–71