Női kosár EK: szekszárdi hátrány a negyeddöntőben

2018.01.24. 20:13
Az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai pályán 76–74-re kikapott a török Hataytól szerdán a női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A tolnai együttes előzőleg a nyolcaddöntőben kikapott otthon a lengyel Sleza Wroclawtól, ám két hete, az idegenbeli visszavágón aratott bravúros győzelemmel továbbjutott a párharcból.

Szerdán az NB I tabelláját veretlenül vezető szekszárdiak közül hiányzott a szlovén Maja Erkic, aki két napja magánéleti okok miatt szerződése egy hónapos szüneteltetését kérte. A hazaiak a második negyedben remekeltek, ám a hajrát nem bírták.

A visszavágót egy hét múlva játsszák Antalyában.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Atomerőmű KSC Szekszárd–Hatay (török) 74–76
(18–23, 20–12, 17–17, 19–24)
Szekszárd, 1270 néző. V: Lucis (lett), Csernova (orosz), Faur (román)
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9/3, OBLAK 21/6, Theodoreán 6, Bálint 8, McCall 14/9
Csere: Mansaré 2, GEREBEN 10, Krnjics 4
Edző: Djokics Zseljko
HATAY: MITCHELL 11/9, BEN ABDELKADER 11/3, Öztürk 9, Mircseva 4, PARIS 20
Csere: Sznyicina 9/3, Yavas 4, Aydin 8
Edző: Katerina Hacidaki
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 7. p.: 8–15. 11. p.: 20–23. 16. p.: 30–29. 20. p.: 38–33. 23. p.: 48–35. 27. p.: 50–38. 27. p.: 50–48. 32. p.: 55–57. 33. p.: 59–57. 39. p.: 71–70
Kipontozódott: Ben Abdelkader (40. p.), McCall (40. p.)
Djokics Zseljko:
– Nagyszerű meccs és nagy élmény volt ez mindannyiunk számára, sokáig fogjuk még emlegetni. Annak örülök, hogy megszorongattuk a törököket, illetve annak is, hogy nagy hátrányból visszakapaszkodtunk. Annak viszont nem örülök, hogy a harmadik negyedben nem használtuk fel a személyi hibáinkat, és hogy Parist hagytuk könnyű pontokat szerezni.
Katerina Hacidaki: – Kemény meccset játszottunk, erre is számítottunk, fantasztikusak voltak a hazai szurkolók. Néhányszor kicsúszott a kezünkből az irányítás, de vissza tudtunk jönni, és győztünk ezen a fontos találkozón.