Női kosár Ek: a Szekszárdé a magyar derbi, ott van a 16-ban

2017.12.21. 20:03
Studer Ágnes (9) és társai itt még az első mérkőzésen aratott győzelmet ünneplik a szekszárdi szurkolókkal<br />(Fotó: Dömötör Csaba)
A Szekszárd hazai pályán 80–67-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda Európa-kupa legjobb 16 csapata közé jutásért vívott párharc csütörtök esti visszavágóján, azaz kettős győzelemmel jutott tovább. A másik mérkőzésen is érvényesült a papírforma: a korábbi magyarországi mérkőzést fölényesen megnyerő lengyel Bydgoszcz másodszor is legyőzte, így simán kiejtette a DVTK-t.

SZEKSZÁRD–GYŐR 80–67

A kilencpontos hátrányuk ledolgozására szövetkező győriek remekül kezdtek, jó védekezésükre és főként Nirra Fields kosaraira alapozva igencsak meglepték a hazai csapatot – az első negyed hajrájában, 13–26-os állásnál már náluk volt az összesítésbeli előny.

A második negyed aztán már a hazaiak kedve szerint alakult: a Djokics-csapat védekezése feljavult, Bálint Réka és Teja Oblak rövid időn belül három kulcsfontosságú triplát is beszórt, s Krnjics Szara duplája után már a bajnoki listavezető állt jobban (35–33).

A nagyszünet után már végig a hazaiaknál volt az előny, Oblak és Krnijcs vezérletével fokozatosan nyitották az ollót, ekkor már egyértelmű volt: kettős győzelemmel jutnak tovább.

A legjobb 16 között a csoportkörben százszázalékos (6/6) teljesítményt nyújtó, ekképp egyből a nyolcaddöntőbe jutó Sleza Wroclaw lesz a Szekszárd ellenfele. Az első mérkőzést – a FIBA naptára szerint – január 4-én Magyarországon, a visszavágót január 10-én Lengyelországban rendezik meg.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–CMB CARGO-UNI GYŐR 80–67 (16–26, 27–13, 19–12, 18–16)
Szekszárd, 1200
néző. V: Kokainis (lett), Romanov (orosz), Szkinasz (görög)
SZEKSZÁRD: Studer Á. 1, Gereben 4, Erkic 6, Mansaré, MCCALL 11/3. Csere: OBLAK 27/9, Bálint R. 10/6, KRNJICS 18, Theodoreán 3/3, Studer Zs., Kiss V., Antóni. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Czank 6/3, FIELDS 33/9, Török Á. 2, Varga Zs. 2, GOREE 16. Csere: Krivacsevics, Laklóth 3, Simon Zs. 3/3, Stepánová 2, Markó, Simon A. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 5. p.: 4–13. 8. p.: 8–21. 12. p.: 22–30. 15. p.: 30–33. 17. p.: 35–33. 21. p.: 45–39. 25. p.: 49–45. 28. p.: 57–47. 32. p.: 64–56. 36. p.: 71–59. 38. p.: 77–64
Kipontozódott: Theodoreán (36. p.), Varga Zs. (37. p.)
Továbbjutott: a Szekszárd, kettős győzelemmel
Djokics Zseljo:
– Elismerésem a csapatomnak, fontos meccset nyertünk meg. Úgy álltunk a találkozóhoz, mintha nem lenne kilencpontos előnyünk. Ezzel a történelmi győzelemmel kívánok mindenkinek kellemes ünnepeket, találkozunk 2018-ban.
Völgyi Péter: – Többen is sérülten vállalták a játékot. Talán másképpen alakul, ha mindenki egészséges. Kemény, sok párharccal tarkított meccs volt, amelyet megérdemelten nyert meg a Szekszárd. Nem véletlenül vezeti százszázalékos teljesítménnyel a magyar bajnokságot.

BYDGOSZCZ–DVTK 75–71

A Miskolcon 18 pontos győzelmet arató lengyel csapat az első félidőben ismét tekintélyes előnyt kovácsolt, és bár a meccset mindössze hét játékossal letudó DVTK a nagyszünet után faragott a hátrányából, fordítania nem sikerült.

A lengyelek a DVTK-t és a PEAC-ot a csoportkörben kétszer-kétszer legyőző francia Flammes Carolo Baskettel találkoznak a legjobb 16 között.

ARTEGO BYDGOSZCZ (lengyel)–ALUINVENT DVTK MISKOLC 75–71 (19–16, 27–16, 13–21, 16–18)
Bydgoszcz, 700
néző. V: Herbertsson (izlandi), Tomasovic (szlovák), Marziali (olasz)
BYDGOSZCZ: O'Neill 10, McBride 12/6, Miedzik 11/9, Stallworth 23, Sztankovics 13. Csere: Zurowska-Cegielska 2, Szott-Hejmej 4, Adamowicz, Bujniak. Edző: Tomasz Herkt
DVTK: Szabó Fanni 16/9, Bach 8/6, Burkholder 22/9, Pecková 13/9, Melnika 10. Csere: Kiss A. 2, Vukov. Edző: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 4. p.: 8–4. 8. p.: 17–14. 12. p.: 29–16. 18. p.: 42–32. 23. p.: 46–38. 28. p.: 54–50. 33. p.: 64–55. 36. p.: 68–65
Továbbjutott: a Bydgoszcz, kettős győzelemmel
Stefan Svitek:
– Szűkös játékoskeretünk ellenére sikerült harcos mérkőzést játszanunk a Bydgoszcz otthonában, nyerési esélyeink is voltak a végén. Ez a harcosság rendkívül fontos lesz a szezon következő periódusában, amikor a sérült játékosaink felgyógyulnak.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A 16 közé jutásért, visszavágók

Atomerőmű KSC Szekszárd–CMB Cargo Uni Győr 80–67 (16–26, 27–13, 19–12, 18–16)
Továbbjutott: a Szekszárd, kettős győzelemmel (156–134)
Artego Bydgoszcz (lengyel)–Aluinvent DVTK Miskolc 75–71 (19–16, 27–16, 13–21, 16–18)
Továbbjutott: a Bydgoszcz, kettős győzelemmel (161–139)