Férfi kosár NB I: száz pont felett dobva nyert a Pécs

2018.04.15. 19:48
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának középházi meccsén a Pécsi VSK-Veolia pontzáporos meccsen 106–95-re legyőzte a Zalakerámia ZTE KK-t.

Elképesztő dobópárbajt vívott egymással a két csapat, hol az egyik, hol a másik együttes kapott el jobb periódust és ment el hat-hét ponttal. A negyedik negyedben aztán az akkor hátrányban lévő PVSK-nál egy fokozattal feljebb kapcsolt a parádés teljesítményt nyújtó Devin Brooks (33 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 7 kiharcolt fault), és az ő, valamint Jabril Durham (20 pont) és Veljko Budimir (22 pont) kosaraival végleg leszakította a ZTE-t a Pécs.

Férfi kosárlabda NB I
Középszakasz
Középház, 3. forduló
PÉCSI VSK-VEOLIA–ZALAKERÁMIA ZTE KK 106–95 (23–26, 34–22, 16–30, 33–17)

Pécs, 1400 néző. V: Tőzsér, Jakab, Goda
PVSK: DURHAM 20/3, BROOKS 33/12, ANTÓNI 8/6, BUDIMIR 22/12, Sarlija 7. Csere: SUPOLA 7, HARAZIN 8, Simon K. 1, Bíró. Edző: Csirke Ferenc
ZTE: KINNEY 9/3, VAUGHN 22/9, BENKE 13/3, SZABÓ ZS. 14/12, Radic 11. Csere: HORVÁTH Á. 9/9, Mohácsi 5/3, Kis R. 3/3, Mikovics 9. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 6. p.: 13–15. 13. p.: 30–31. 17. p.: 44–41. 23. p.: 59–55. 26. p.: 66–60. 33. p.: 86–80. 37. p.: 95–85
Csirke Ferenc:
– Sikerült egy fontos meccset megnyerni, amelyen sok pontot kaptunk, de ezúttal mindkét csapat jól dobott. Szerencsére voltak ragyogó teljesítmények a csapatomban, ez a kosárlabda sava-borsa és ez vezetett a győzelemhez.
Bencze Tamás: – Sok oka volt, hogy nem győzhettünk. Igazi hullámvasút volt a meccs, amikor megléphettünk volna, vagy egyéni hibákat követtünk el, vagy a pécsiek nyújtottak bravúrosat. Nem látszott, mit akarunk a hazaiak három legjobb játékosa ellen védekezni, ráadásul a harmadik negyedben elvesztettük James Kinneyt is, akit kórházba vittek bordafájdalmakkal.