Férfi kosár NB I: söpréssel döntőben a Szolnok

2018.06.03. 16:38
Perl (sárgában) állította be a végeredményt (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I rájátszása elődöntőjének 3. mérkőzésén a Szolnok több mint 40 ponttal legyőzte a Körmendet, és az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot 3–0-ra megnyerve bejutott a bajnoki döntőbe. A kora esti mérkőzésen a Falco háromszor is visszazárkózott az Albára tíz pont hátrányból, s a legvégén meg is tartotta előnyét, így négy ponttal győzött, és 2–1-re vezet a párharcban.

FALCO–ALBA

Ahogy az várható volt, nem múlt el nyom nélkül a a két csapat második meccsén történt incidens, Chris Horton és Sir'Dominic Pointer ugrott neki a drukkereknek, miután folyamatosan provokálták őket a vendégszektorból Székesfehérváron – utóbbit ki is állították, és nem játszott a harmadik meccsen, s előbbi pályára lépését sem díjazta kitörő örömmel a szombathelyi publikum.

Ilyen előzmények után tehát érthető, hogy parázs hangulatban kezdődött a mérkőzés, minden fehérvári támadást óriási füttyszó kísért, ám az első negyedben nem igazán lehetett kizökkenteni a vendégeket, Alhaji Mohammed vezetésével 13 ponttal nyerték a játékrészt.

A második 10 percre még nagyobb hangzavarkeltéssel próbálkozott a hazai tábor, s bár egy 14 pontos rohanással sikerült két pontra (34–32) felzárkózniuk Perl Zoltánéknak – s ahogy csökkent a különbség, úgy kellett a hangosbemondónak egyre sűrűbben felhívni a hazai tábor figyelmét a sportszerű szurkolásra… –, a fordítás nem jött össze.

Sőt, a félidőhöz közeledve ismét tíz fölé nőtt a különbség, Milos Boriszov tripláival végül lőtávolban maradtak a hazaiak a második félidőre is. A montenegrói a nagyszünetben sem felejtette el, hogyan kell triplát dobni, és miután nagyot javult a Falco védekezése, 4 perc játék után – az ekkor 17 pontjával a mezőny legjobbjának számító Boriszov két sikeres büntetőjével – egy pontra feljött a házigazda, 54–55.

Ennél közelebb aztán megint nem tudott zárkózni a Falco, az Alba ismét meglépett, Trevis Simpson triplája a dudaszó pillanatában hullott a gyűrűbe, ami azt jelentette, hogy a vendégek 9 pont fórral fordultak az utolsó tíz percre.

A záró negyedben a Falco megint visszajött egy pontra, de ezúttal ott is tudott ragadni, így igazán izgalmas utolsó percek következtek, főleg, hogy két és fél perccel a vége előtt, amikor a vendégek időt kértek, már a Falco 81–77-es vezetését mutatta az eredményjelző.

Igazán izgalmas hajrában, 24 másodperccel a vége előtt Perl Zoltán az ellene befújt szabálytalanságot követően mindkét büntetőt értékesítette, ezzel kialakította a 86–82-es végeredményt, amivel a Falco vezet 2–1-re az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

SZOLNOK–KÖRMEND

Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a Szolnok sima döntőbe jutást ünnepelhet a végén, mégis így történt. A Körmend az elején még vezetni is tudott rövid ideig – Csorvási duplájával 5–3-ra –, a hazaiak azonban szép fokozatosan állva hagyták a vendégeket: előbb 5, majd 8, az első tíz perc végén pedig már 12 pont különbséggel vezettek.

A mérkőzés szempontjából a második negyed bizonyult döntőnek: Vojvoda Dávidék olykor egészen parádés kosárlabdával rukkoltak elő, a játékrész felénél már több mint duplaannyi pontot termelve, mint ellenfelük. A negyed végén a szolnokiak egy híján harminc egységgel vezettek, s a közönség joggal ünnepelte őket.

A vendégek a folytatásban egy 11–0-s rohanással még megpróbáltak közelebb zárkózni, ám elég hamar kiderült, hogy itt ma nem lesz csodás fordítás – a harmadik negyedet azonban egy ponttal elvitte a Körmend.

A hazaiak az utolsó 10 percet is megnyerve, 43 pontos különbséggel, 102–59-re győztek, s 3–0-s összesítéssel kerültek a bajnoki döntőbe, amelyben a Falco–Alba párharc győztesével találkoznak majd.

Vojvoda (fehérben) dupla duplával zárta az elődöntőt: 20 pont, 10 assziszt (Fotó: Dömötör Csaba)

KOSÁRLABDA FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár 86–82 (18–31, 22–16, 20–22, 26–13)
Szombathely, Aréna Savaria, 2900 néző. V: Cziffra Cs., Győrffy P., Ádám J.
SZOMBATHELY: Govens 7, PERL 20, Váradi B., BORISZOV 23/12, TAYLOR 12/3. Csere: NORFLEET 17/9, Pusztahvar 5/3, Tóth N. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.
FEHÉRVÁR:
HILL 10/3, Harris 9/3, SIMPSON 22/12, Lóránt 13/3, Keller Á. 4. Csere: MOHAMMED 15/12, Keller I., Kovács Á., Horton 9. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–14. 8. p.: 14–24. 14. p.: 30–34. 18. p.: 32–41. 20. p.: 40–47. 23. p.: 52–55. 28. p.: 55–65. 30. p.: 60–69. 33. p.: 68–72. 35. p.: 74–72. 39. p.: 81–77
Kipontozódott:
Travis (36.), Hill (40.)

Szrecsko Szekulovics: –
Nagyon nagy szükségünk volt a szurkolóinkra! Mert jobban kezdett az Alba, jobban dobott, a meccs nagy részében vezetett is – ellenfelünk az első félidőben extrán célzott távolról. De a hajrá a miénk volt, és kiharcoltunk a győzelmet! Székesfehérváron megpróbáljuk lezárni a párharcot.
Dzunics Braniszlav: –
Jó meccset vívtunk, a találkozó nagy részében jól is játszottunk, a végjátékban azonban a Falco pontosabb volt. Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert, de az én játékosaimnak is jár a dicséret, mert nagyot harcoltak. Volt esélyünk nekünk is a győzelemre.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Falco javára.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I
Szolnoki Olaj KK–Egis Körmend 102–59 (27–15, 31–14, 16–17, 28–13)
Szolnok, 1583 néző. V: Papp P., Praksch, Török R.
SZOLNOK: PERRY 17/3, VOJVODA 20/12, Kovács P. 4, FORD 6, ANDRIC 19. Csere: Milosevics 3/3, Tóth Á. 6, Browning 9/3, Polyák 4, Tóth Z. 8/6, Taiwo 6, Csák B. Edző: Dragan Alekszics
KÖRMEND:
Hollins 8/6, Fanning 12/3, Ferencz Cs. 11/6, Davis-Smith 11, CSORVÁSI 12. Csere: Németh Á. 2, Horti, Bán 3/3, Halász Á., Oroszi, Érsek.Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 4. perc.
9–8. 8. p.: 17–10. 15. p.: 44–20. 17. p.: 59–23. 24. p.: 60–38. 28. p.: 69–44. 34. p.: 85–50. 38. p.: 96–59
Csorvási (38. p.)
Kiállítva:
Horti (megütötte Luksa Andricot) a 12. percben
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szolnok javára.

Dragan Alekszics: – Kettő–nullás vezetésünk után fontos volt, hogy koncentráljunk, ne essen szét a játékunk. Ami szerencsére nem történt meg, hiszen csapatunk nagyon jól játszott a mérkőzésen. Hozzáteszem, ilyen atmoszférában nem is lehet rosszul játszani. Készülünk a döntőre, habár még nem ismerjük ellenfelünket.
Antonisz Konsztantinidesz: –
Elismerésem a szolnoki csapatnak, amely reális győzelmet aratott a párharcban. Az az igazság, hogy a szolnoki együttes jó csapat, mi pedig nem tudtuk pótolni hiányzóinkat. Teszem hozzá, hogy akik pályára léptek, rosszul játszottak, és ez a játék, amiből kialakult ez a végeredmény, szégyen mindannyiunk számára.