Férfi kosár NB I: hat vereség után javított a Körmend

2018.04.28. 21:09
Ferencz Csaba (labdával) a szezonbeli legjobbját nyújtotta (Fotó: kosarsport.hu)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában az Egis Körmend, megszakítva rossz sorozatát, hosszabbításban verte meg az Alba Fehérvárt, míg a Falco nem bírt a Kecskeméttel. A középházban a Zalaegerszeg felülmúlta a Szegedet, amely ezzel már matematikailag sem juthat be a rájátszásba, az alsóházban pedig a DEAC a MAFC legyőzésével biztosította be az élvonalbeli tagságát.

A három kulcsemberét nélkülöző Alba Fehérvár 9–0-val kezdett az ugyancsak tartalékos Körmend otthonában, és tizennéggyel is vezetett már az első negyedben. A második játékrészben ugyan fordítottak a hazaiak, de a mérkőzés nagy részében a címvédő járt előrébb öt-hat ponttal. Öt perccel a vége előtt Ferencz Csaba fújt riadót, társai is feljavultak hozzá, mindeközben az Alba sorra hagyta ki a büntetőket. Hat másodperccel a vége előtt egyenlített az MTE, hosszabbításra mentve ezzel az összecsapást. A ráadásra is kitartott a vasiak lendülete, akik sorozatban elszenvedett hat vereség után (a középszakaszban először) nyertek meccset. A Körmendben óriási meccset játszott Ferencz (28 pont, 8/15 hárompontos, 10 lepattanó), a Fehérvár szekerét Alandise Harris húzta (21 pont, 9 lepattanó).

A Kecskemét ebben a szezonban sokadjára bizonyította, hogy bármikor képes megverni a „nagy” csapatokat is, ezúttal a Falco volt a szenvedő fél. Míg az első félidőben még fej fej mellett haladtak az együttesek, addig a második félidőben a hazai gárda állva hagyta a szombathelyit, percek alatt 17 pont lett a különbség – ez csak az utolsó másodpercekre olvadt le hatra. A Kecskemét legjobbja Marko Djeraszimovics (21 pont, 8 lepattanó) lett, a vendégeknél Milos Boriszov (20 pont) volt a legeredményesebb.

A középházban a Zalaegerszeg nehezen kivívott, de kötelezőnek mondható győzelmet aratott a sérülésektől sújtott Szeged otthonában.

Az alsóházban a DEAC már az első félidőben 27 pontos előnyben volt a MAFC-cal szemben, így a fővárosiak hiába zárkóztak, ekkora különbséget nem tudtak ledolgozni. A Debrecen győzelme azt jelenti, hogy biztosan bennmarad az élvonalban, míg a playoutban a MAFC és Sopron küzd meg majd egymással.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 6. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 92–87 (18–23, 16–12, 24–29, 20–14, 14–9) – hosszabítás után
Körmend, 1700
néző. V: Cziffra Cs., Praksch P., Ádám J.
KÖRMEND:
WRIGHT 16/3, HOLLINS 15/6, Fanning 13/3, FERENCZ 28/24, Csorvási 4. Csere: Davis-Smith 10, Halász 2, Bán 4. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
FEHÉRVÁR:
Kovács Á. 6, Simpson 13/9, HARRIS 21/18, Filipovity 6, Keller Á 11. Csere: HORTON 20, Mohammed 10/6, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 3. perc
: 0–9. 8. p.: 7–21. 12. p.: 23–23. 17. p.: 30–29. 24. p.: 45–49. 28. p.: 52–60. 32. p.: 63–68. 37. p.: 71–75
Kipontozódott:
Davis-Smith (40. p.)
Antonisz Konsztantinidesz: – Nagyon erős ellenféllel játszottunk, amelynél képzett, kiváló egyéniségek alkotják a csapatot. Próbáltunk új megoldásokat alkalmazni mind védekezésben, mind támadásban, időnként sikeresen. Nagy nyomás van a csapatunkon, mentálisan fáradtak a fiúk, remélem, hogy ez a mai győzelem feloldja a görcsöket.
Dzunics Braniszlav:
– Küzdelmes mérkőzésen veszítettünk, és a Körmend megérdemelten nyerte meg a találkozót. Mi is a maximumot adtuk ki magunkból, volt is esélyünk a győzelemre, de a végjátékban hibáztunk. Büszke vagyok a csapatomra, csupán az bosszant, hogy nagyon sok labdát eladtunk.

KTE-DUNA ASZFALT–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 93–88 (2724, 1719, 2916, 2029)
Kecskemét, 500
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Boros T.
KECSKEMÉT:
Pongó Máté 8/6, THOMPSON 15/15, DJERASZIMOVICS 21, DRAMICSANIN 22/3, Karahodzsics 10. Csere: Molnár M. 9, Wittmann 8/3, Molnár D., Horváth K. Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY:
Govens 15/3, Váradi 14/3, PERL 18, Pusztahvar, Taylor 10. Csere: BORISZOV 20/9, Norfleet 9/3, Tóth N. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása.
3. perc: 9–6. 6. p.: 22–15. 13. p.: 31–28. 17. p.: 37–35. 23. p.: 54–47. 27. p.: 66–51. 33. p.: 77–61. 37. p.: 86–74
Váradi (33. p.)
Forray Gábor:
– Óriási tett, hogy egy héten belül legyőztük a Körmendet és a Falcót. Voltak hullámvölgyeink, de végig kontrolláltuk a meccset. Ugyanakkor az is bebizonyosodott, hogy erős együttes ellen egy pillanatra sem szabad kiengednünk, mert azonnal ott van a sarkunkban.
Szrecsko Szekulovics:
– Sok könnyű pontot adtunk az ellenfélnek, a lepattanókat pedig nagyon rosszul szedtük. A KTE jó csapat, ki lehet tőle kapni, csak nem ilyen játékkal. Kevés energiát mozgósítottunk, ez a Falco nem az igazi Falco.

SZEGED:
Boltics 9/3, VÁGVÖLGYI 14/6, WIRTH 14/6, Kovács Á. 12, SULOVICS 29/3. Csere: Kerpel-Frónius 2, Révész 1, Bonifert, Mike. Edző: Andjelko Mandics
ZTE:
Kinney 16/3, Vaughn 6, BENKE 16/6, Szabó Zs. 1, Radic 8. Csere: MOHÁCSI 15/6, HORVÁTH Á. 9/3, Mikovics 10, Kis R. 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–2. 7. p.: 14–7. 12. p.: 26–19. 18. p.: 34–36. 22. p.: 40–38. 27. p.: 48–53. 32. p.: 62–65. 38. p.: 73–76
Kovács Á: (38. p.), Benke (40. p.), Vágvölgyi (40. p.), Sulovics (40. p.)
Andjelko Mandics:
– Dicséret illeti tartalékos csapatomat, mert egylabdás mérkőzésre kényszerítette a komplett Zalaegerszeget. Miként elégedett vagyok a korrekt játékvezetéssel is.
Bencze Tamás:
– Örülök, hogy nyertünk, bár nem játszottunk jól. Fontos sikert arattunk.

DEAC:
Jones 15/3, MARTINICS 16/6, LILOV 18/12, BOGNÁR 16/3, ARMWOOD 21. Csere:Velkey 4, Kósa, Farkas A., Molnár A.10/3, Opre 2, Lajsz, Kozák 1. Edző:Berényi Sándor
MAFC
: Fodor 4/3, HOT 23/6, Misek 6/3, Cvetkovics 9/3, Djukics 16/9. Csere: Lakosa 4, Lakits 5, Peringer 3, Katona 9, Siklós 1. Edző:Garai Péter
8–7. 7.p.:20–7. 13.p.: 39–24. 16.p.: 41–32. 18.p.: 52–32. 20.p.: 64–37. 23.p.: 71–47. 30.p.: 80–69. 34.p.: 92–71. 38.p.: 100–76.
Cvetkovics (34.p.), Molnár A. (40.p.)
Berényi Sándor:
– Nehéz nem a harmadik negyedre gondolni, amikor valahogy nem voltunk ott fejben, és visszaengedtük a MAFC-ot a mérkőzésbe. Talán nem is szabad ezzel foglalkoznunk, lényeg, hogy sikerült kiharcolnunk a bennmaradást. Jövő héten a Jászberény ellen a tizedik hely lesz a tét, mostantól erre kell koncentrálnunk.
Garai Péter
:– Nem kezdtünk rosszul, azonban az első negyed közepén megváltozott a játék képe, amire nem megfelelően reagáltunk, és nagy lett a különbség a két csapat között. Pozitívum, hogy volt tartásunk, és hogy a fiatalok is komolyan hozzá tudtak tenni a teljesítményünkhöz.