Férfi kosár NB I: a Falco igencsak megizzadt a ZTE ellen

2018.05.15. 20:23
A sárga mezes szombathelyiek kibújtak a szorításból (Fotó: Unger Tamás)
Az erőviszonyoknak megfelelően a Szolnok, a Fehérvár és a Körmend is egyértelmű győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjét. Nem botlott hazai pályán a Falco sem, de a ZTE igencsak megizzasztotta szombathelyi riválisát.

SZOLNOK–ATOMERŐMŰ

A papírforma erre a párharcra ígérte a legkevesebb izgalmat, és az első mérkőzés ezt támasztotta alá. A negyeddöntőbe a nyolcadik helyen becsúszó paksiak sokáig viszonylag jól tartották magukat, a záró negyedben azonban a Szolnok állva hagyta őket. Az Olaj majdnem 50 százalékos hatékonysággal dobta a triplákat (13/28), és lepattanózásban is felülmúlta a Paksot (44–34).

KÖRMEND–KECSKEMÉT

A KTE a nagyszünetig mindössze 22 pontot volt képes dobni, így pedig nem lehetett esélye Körmenden. A második félidőben már csak az előnyét őrző hazai csapatban Ferencz Csaba 20 pontig jutott, Csorvási Milán pedig 16 pontos, 10 lepattanós dupla duplát jegyzett.

ALBA FEHÉRVÁR–PÉCSI VSK

Ez a meccs sem hozott izgalmas végjátékot, a címvédő Alba fokozatosan húzott el, az utolsó negyedben pedig kétszer annyi pontot szerzett, mint a PVSK. A fehérvári csapatban hatan is elérték a 10 pontot, a vendégeknél Devin Brooks jó játéka kevés volt.

FALCO–ZALAEGERSZEG

A ZTE Ivica Radic vezérletével sokáig vezetni tudott, a horvát center nagyon élt, dobást szinte alig hibázott, és közben a lepattanókat is serényen szedte. A hazai pályán szinte verhetetlen Falco az utolsó játékrész előtt még mindig hatpontos hátrányban volt, a 38. percben viszont már fordításnak örülhetett a szombathelyi publikum. Govens Darrin mind a kilenc büntetőjét értékesítette a találkozón, az utolsó Falco-támadásnál sem hibázott, de egy triplával még így is egyenlíthetett volna a ZTE. Radic vállalta el a sorsdöntő dobást, a labda azonban lejött a gyűrűről, elmaradt tehát a meglepetés.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

EGIS KÖRMEND–KTE–DUNA ASZFALT 77–59 (19–7, 20–15, 18–18, 20–19)
Körmend, 1700
néző. V: Pálla Z., Tőzsér D., Török R.
KÖRMEND: Wright 9/3, Hollins 2, FERENCZ 20/12, DAVIS-SMITH 15/3, CSORVÁSI 16. Csere: Fanning 13/9, Halász, Bán 2, Németh, Márton. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
KECSKEMÉT: Pongó Máté 3/3, Thompson 6/3, Djeraszimovics 10/3, DRAMICSANIN 11/3, Karahodzics 4. Csere: Wittmann 7/3, MOLNÁR M. 13, Molnár D., Kucsera 3/3, Fülöp, Orgona 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–0. 7. p.: 15–2. 13. p.: 24–11. 18. p.: 37–17. 24. p.: 41–30. 27. p.: 52–35. 32. p.: 62–46. 37. p.: 73–52
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Körmend javára
Antonisz Konsztantinidesz:
– Nem volt könnyű meccs, mert ellenfelünk keményen küzdött. Remekül védekeztünk, ezt a kapott pontok alacsony száma is alátámasztja. Annak örülök, hogy mérkőzésről mérkőzésre látom a fejlődést a csapatomon, ez biztató lehet a jövőre nézve. Magyar játékosaink ezúttal kiemelkedőt nyújtottak.
Forray Gábor: – A első negyedben katasztrofális teljesítményt nyújtottunk. Hihetetlenül gyenge százalékkal dobtunk, pedig kidolgoztuk a tiszta helyzeteket. A második félidőben már felnőttünk a feladathoz, de most a Körmend jól játszott, így nem volt esélyünk a felzárkózásra. Hazai környezetben le kell győznünk őket.

SZOLNOKI OLAJ KK–ATOMERŐMŰ SE 92–60 (27–16, 20–17, 17–20, 28–7)
Szolnok, 1042
néző. V: Benczur, Söjtöry, Pozsonyi L.
SZOLNOK: Perry 10/6, Vojvoda 12/6, KOVÁCS P. 7, Milosevics 6/3, TÓTH Á. 14. Csere: Andric, FORD 19/9, Browning 11/9, POLYÁK 9/6, Tóth Z., Taiwo 4, Csák B. Edző: Dragan Alekszics
ATOMERŐMŰ: Ruják, Tarrant 6/3, Barnies 11/9, EILINGSFELD 12/3, Guinn 5/3. Csere: Ogunyemi 5, Hinds 10/3, MEDVE 11/9, Garamvölgyi, Gulyás M. Edző: Schmidt Béla
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára
Dragan Alekszics:
– Jó meccset játszottunk, a találkozó nagy részében frissebbek voltunk, mint a paksiak. Magabiztosan győztünk, de azt tudjuk, hogy a Paks erősebb együttes annál, mint amit ellenünk mutatott. Épp ezért nehéz találkozóra számítunk pénteken.
Schmidt Béla: – A mérkőzés nagy részében más sebességgel játszott a szolnoki csapat, mint mi, fizikailag és centikben is megmutatkozott a különbség. A következő meccsen, pénteken megpróbálunk javítani, és megmutatni, hogy többet is tudunk ennél.

ALBA FEHÉRVÁR–PÉCSI VSK–VEOLIA 104–74 (29–22, 26–19, 21–19, 28–14)
Székesfehérvár, 1000
néző. V: Földházi, Jakab, Mészáros B.
FEHÉRVÁR: Hill 10, Harris 9/3, SIMPSON 18/12, LÓRÁNT 14/6, KELLER Á. 11/3. Csere: Kovács Á., HORTON 16, Mohammed 13/6, Filipovity 3/3, Keller I. 6/6, Varga M., Nshimba 4. Edző: Dzunics Braniszlav
PÉCS: Durham 10/3, BROOKS 20/9, Antóni 2, Budimir 10, Sarlija 10. Csere: Harazin 4, SUPOLA 12/6, Bíró 6/6, Simon K. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–8. 5. p.: 15–8. 8. p: 24–18. 12. p.: 32–24. 15. p.: 41–28. 18. p.: 49–34. 22. p.: 58–46. 25. p.: 66–57. 28. p.: 73–58. 32. p.: 78–62. 35. p: 84–67. 38. p.: 98–69
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Alba javára
Dzunics Braniszlav:
– Jó játékkal nyitottuk a playoffot. Örülök annak, hogy viszonylag magabiztosan sikerült nyerni, és lényegében teljes rotációban tudtunk játszani. Azt kaptam a saját csapatomtól, amit vártam, nem kell különösebben túlértékelni, megnyertük az első párharcot, várjuk a folytatást.
Csirke Ferenc: – Mondhatom azt, hogy ez egy tesztmérkőzés volt számunkra, hiszen hat hete nem találkoztunk ilyen kaliberű együttessel. Nálunk ez minden évben így működik, hogy vitézkedünk a középházban, de ezek a csapatok azért más játékerőt képviselnek, és ezt most meg is mutatták. Szerencsére nem egy győzelemig tart a párharc, így a játékosaim a saját bőrükön tapasztalták, hogy mi az, amiben változtatni kell a következő összecsapásra. A legnagyobb problémánk az volt, hogy nem mi dobtunk jól... A Fehérvárnak sok meccsét láttam, szerintem idén még nem dobott ilyen extrán.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ZALAKERÁMIA ZTE KK 91–88 (22–33, 23–22, 23–19, 23–14)
Szombathely, 2700
néző. V: Papp P., Praksch P., Farkas G.
FALCO: GOVENS 24/9, PERL 17/3, Váradi B. 10, Boriszov 4, Taylor 14. Csere: Pusztahvar 5/3, Norfleet 13/3, Tóth N. 4. Edző: Szrecsko Szekulovics
ZTE: Kinney 8, Vaughn 13, BENKE 14/6, Szabó Zs. 11/9, RADIC 28/3. Csere: Horváth Á. 12/6, Mohácsi 2, Doktor, Mikovics, Kiss R. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–8. 6. p.: 10–20. 15. p.: 38–38. 18. p.: 42–46. 20. p.: 45–55. 23. p.: 53–59. 27. p.: 57–69. 30. p.: 68–74. 32. p.: 75–74. 36. p.: 84–83. 39. p.: 88–86
Kipontozódott: Norfleet (38. p.), Perl (40. p.), ill. Kinney (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Szrecsko Szekulovics:
– Ahogyan arra előzetesen számítottam, nagyon nehéz mérkőzést vívtunk. Puhán, gyenge védekezéssel kezdtünk, amit a rutinos ZTE kihasznált. A második félidőben aztán rendeztük a sorainkat, főleg a védekezésünket, így visszajöttünk a meccsbe, és szoros hajrában kicsikartuk a győzelmet. Egy párharc első felvonása mindig nehéz. Nem játszottunk jól, hazai pályához képest nagyon gyengén dobtunk, de a lényeg az, hogy vezetünk 1–0-ra.
Bencze Tamás: – Csalódott vagyok, mert 35 percig jól játszottunk, uraltuk a meccset, közel voltunk a győzelemhez. A hajrában viszont több hibát is elkövettünk, a Falco jobban koncentrált, és fordított. Nem azért jöttünk, hogy asszisztáljunk ellenfelünk négybe jutásához, jól küzdöttünk, nagy energiákat mozgósítottunk. Pénteken megpróbálunk egyenlíteni.

A BENNMARADÁSÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
MAFC–SOPRON KC 92–95 (23–18, 19–16, 16–22, 23–25, 11–14) – hosszabbítás után
Gabányi-sportcsarnok, 700
néző. V: Cziffra, Győrffy, Ádám
MAFC: HOT 21/9, FODOR M. 14/3, MCCRAY 32/6, Djukics 14/12, Cvetkovics 5/3. Csere: Peringer 2, Lakosa Zs., Misek, Lakits 4. Edző: Garai Péter
SOPRON: PARKER 21/9, EL-AMIN 13, MÉSZÁROS MÁTÉ 10, HENDERSON 22, WATKINS 23. Csere: Tóth G., Duvnjak 6, Takács N. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–7. 8. p.: 21–16. 12. p.: 28–23. 17. p.: 31–27. 23. p.: 48–44. 28. p.: 57–52. 33. p.: 63–66. 38. p.: 77–77. 43. p.: 86–87
Kipontozódott: Lakits (44. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára
Garai Péter:
– Gratulálok a Sopronnak!
Sabáli Balázs: – Ebben a meccsben benne volt az egész szezonunk. Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, kaptunk nyolc triplát, amíg mi egyet sem dobtunk. Érződött, hogy egészen más Sopron jött ki a második félidőre, öt perc alatt ledolgoztuk a hátrányunkat, de a végén serdülőhibát követtünk el. Megköszönhetjük a Jóistennek ezt a győzelmet, mert a játék képe alapján nem biztos, hogy megérdemeltük. Köztudott, hogy dolgoztam a MAFC-nál is, jó barátságban vagyok ellenfelünk vezetőivel, nem a hagyományos módon élem meg a bentmaradást.