Férfi kosár NB I: elsöprő negyeddel fordított a ZTE

2018.05.06. 20:02
A ZTE vasárnap hazai pályán 87–74-re legyőzte a PVSK-t a férfi kosárlabda NB I-ben, a középszakasz középházában.

A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el: abban a tíz percben az addig jobbára vesztésre álló zalaiak 21 ponttal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ, 8. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK–PVSK-VEOLIA 87–74 (18–19, 14–21, 35–14, 20–20)
Zalaegerszeg, 1000
néző. V: Cziffra, Ádám, Fodor A.
ZTE: Kinney 14/6, VAUGHN 18/12, BENKE 12, Szabó Zs. 14/3, RADIC 22. Csere: Kis R., Mohácsi 2, Horváth Á. 3/3, Mikovics 2, Doktor. Edző: Bencze Tamás
PÉCS: Durham 6, Brooks 16, ANTÓNI 15/9, Budimir 12/3, HARAZIN 17/3. Csere: Supola, Bíró 6/3, Simon K. 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. p.: 16–15. 13. p.: 18–21. 17. p.: 28–29. 24. p.: 42–42. 26. p.: 54–44. 28. p.: 67–48. 34. p.: 69–60. 38. p.: 82–66
Bencze Tamás:
– A mi helyzetünkben minden győzelem nagyon fontos. A második negyed után jobban védekeztünk, és ez döntőnek bizonyult. Készülünk a Kaposvár elleni szerdai találkozóra, azt is meg szeretnénk nyerni.
Csirke Ferenc: – Két fontos momentumot tudok kiemelni. Az egyik, amikor a harmadik negyedtől nekiálltunk egyénieskedni, ezt követően rengeteg gyors indításból kaptunk gólt. A második pedig az, hogy a zalaiak húsz támadólepattanót szedtek, ez a két tényező nagyban befolyásolta a meccs végkimenetelét. Szerdán nyernünk kell.