Férfi kosár NB I: az Alba kiütéssel harcolta ki az 5. meccset

2018.06.05. 19:40
Lóránt Péter (balra) 17 ponttal szomorította a szombathelyieket (Fotó: Koppán Viktor)
Az Alba Fehérvár 112–81-re nyert hazai pályán a Falco ellen a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében, ezzel 2–2-re alakította az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását. A mindet eldöntő ötödik összecsapást csütörtökön játsszák Szombathelyen.

A párharc első három mérkőzésén mindig az otthon játszó csapat győzött, a Falco tehát 2–1-es előnnyel érkezett a negyedik találkozóra, az Alba viszont bízhatott a hazai pálya előnyében.
A fehérváriak már az elején megalapozták szurkolóik jó hangulatát, 29–15-tel zárták a nyitó játékrészt

A játék képe a második negyedben sem változott, a hazaiak remekül dobtak mezőnyből – a nagyszünetig kilenc triplakísérletükből hét sikeres volt –, a másik oldalon ugyanakkor Steve Taylor Jr. a nyolc büntetőjéből csak egyet értékesített... Ehhez jött még hozzá, hogy Govens Darrin, a Falco legjobbja sérülés miatt kivált – az első hírek szerint kéztörést szenvedett –, a meccs felénél így kereken harminc ponttal vezetett az Alba. (63–33)

A fordulás után Perl Zoltán állt a vendéghad élére, de jó játéka is csak arra volt elég, hogy a Falco döntetlenre hozza a harmadik tíz percet. Az utolsó felvonásban így már lehetőséget kaptak a kiegészítő emberek is, a vége 31 pontos székesfehérvári győzelem lett.

Továbbra sem lehet tehát tudni, melyik csapat ellen vívja majd a Szolnok a finálét, de csütörtök este, Szombathelyen biztosan kiderül.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
ALBA FEHÉRVÁR–FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 112–81 (29–15, 34–18, 27–27, 22–21)
Székesfehérvár, 2300
néző. V: Kapitány, Benczur, Praksch
FEHÉRVÁR: HILL 20/9, HARRIS 24/9, SIMPSON 11/3, LÓRÁNT 17/3, Keller Á. 4. Csere: HORTON 16, Kovács Ákos 6/6, Pointer 9, Filipovity M. 2, Keller I. 3/3, Varga M., Brbaklics. Edző: Dzunics Braniszlav
FALCO: Govens 6, PERL 21/9, Norfleet 13/3, Boriszov 7/3, TAYLOR 20/12. Csere: Pusztahvar 11/3, Tóth N., Kucsora, Durázi 1, Kovács B., Dancsecs 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 5. p.: 11–7. 8. p.: 21–12. 12. p.: 32–22. 15. p.: 40–26. 18. p.: 53–29. 22. p.: 66–36. 25. p.: 74–48. 28. p.: 84–54. 32. p.: 96–60. 35. p: 105–68. 38. p.: 109–78
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Dzunics Braniszlav:
– A lényeg, hogy megnyertük a mérkőzést, és megteremtettük annak lehetőségét, hogy legyen ötödik meccs. Ez az összecsapás kilógott a sorból, nem volt annyira kiélezett, mint a korábban lejátszott három találkozó. Számunkra ez kifejezetten jól jött, nyugodtabban tudtunk játszani, azonban a nyugodtságnak ezzel vége is, mert Szombathelyen igazi ki-ki meccs vár ránk.
Szrecsko Szekulovics: – Minden szempontból, az elsőtől az utolsó percig jobban kosárlabdázott az Alba ezen a mérkőzésen. Nem tudtunk átlendülni a holtponton, zavart okozott Váradi Benedek és Govens Darrin sérülése, hiszen mindketten kulcsembereink. Nagyon puhán védekeztünk, nem volt meg a kellő ritmus a játékunkban, az Alba ismét dominált a lepattanókban. Kétségtelenül rendkívül sima volt, a harmincegy pont különbség nagyon sok, de csütörtökön új mérkőzés lesz, megpróbálunk nyerni.