Férfi kosár NB I: a Szolnok harmadjára már legyőzte a Körmendet

2018.04.11. 20:08
Vojvoda 20 ponttal terhelte meg a körmendi gyűrűt (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának 2. fordulójában a címvédő Alba Fehérvár és a listavezető Szolnoki Olaj is idegenben nyert.

A Körmend az alapszakaszban kétszer is megtréfálta a Szolnokot, otthon 76–74-re, idegenben 75–74-re nyert az Egis.

A vendég Olaj kezdte jobban a meccset és a negyedik percben már 10–3-ra vezetett. A házigazda a második negyed hajrájában érte utol ellenfelét, sőt, egy perccel a szünet előtt már vezetett (39–38), más kérdés, hogy így is a Szolnok ment előnnyel pihenni (39–40).

A Körmend a harmadik negyed elején is bealudt (43–50), de a hátrányát fokozatosan lefaragva a 28. percre fordított (53–52). A játékrész vége Vojvodáékról szólt (58–64), a 31. percben pedig már 14 pont volt a felek között (58–72) – és innen már nem volt visszaút (74–85).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 2. FORDULÓ
EGIS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 74–85
(17–22, 22–18, 19–24, 16–21)
Körmend, 1900 néző. V: Győrffy, Tőzsér, Praksch
KÖRMEND: WRIGHT 18/6, Hollins 3, FANNING 13/6, Ferencz 8/6, HORTI 10. Csere: Tuoyo 9/3, Halász 5, Davis-Smith 8/3, Bán. Edző: Gasper Potocnik
SZOLNOK: Perry 10, KOVÁCS P. 8, VOJVODA 20/9, Milosevics 5/3, Tóth Á. 10. Csere: ANDRIC 16, FORD 10/3, Browning 6/6, Polyák. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 8. p.: 12–17. 12. p.: 22–26. 17. p.: 32–32. 24. p.: 43–47. 27. p.: 49–52. 32. p.: 58–68. 37. p.: 67–83
Kipontozódott: Browning (40. p.)
Gasper Potocnik: –
A Szolnok sokkal jobban játszott és megérdemelten nyert. A második félidőben elvesztettük a ritmust és nagyon sok hibát követtünk el. A döntő szituációkban rossz döntéseket hoztunk. Gyengén védekeztünk és elvesztettük a hitünket. Úgy látom, most nagy szükségünk van a menedzsment és a szurkolók támogatására is ahhoz, hogy kimásszunk ebből a mély gödörből.
Dragan Alekszics: – Nagyon kemény és küzdelmes mérkőzést játszottunk a kissé tartalékos Körmend ellen. Védekezésben jobb teljesítményt nyújtottunk, s ez döntőnek bizonyult. Felőröltük a Körmend ellenállását, amely a végére elfáradt. Több energiát tudtunk mozgósítani a hajrában, s ellenfelünknek már nem voltak jó válaszai.

KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 67–77 (17–17, 20–13, 11–24, 19–23)
Kecskemét, 500 néző. V: Kapitány, Söjtöry, Pozsonyi
KECSKEMÉT:
Pongó Máté 1, Thompson 14/6, DJERASZIMOVICS 16/3, DRAMICSANIN 21/6, KARAHODZSICS 7. Csere: Wittmann 2, Molnár Márton 6, Fülöp, Molnár D. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: Hill 12, Simpson 3/3, Pointer 12/3, LÓRÁNT 12/3, Keller Á. 6. Csere: HORTON 12, HARRIS 17/9, Kovács Ákos 3/3, Filipovity. Edző: Dzunics Braniszlav
Forray Gábor: –
Amire felkészültünk, az jól ment. Tetszetősen kosaraztunk a harmadik negyedig, de akkor könnyű kosarakat adtunk a Fehérvárnak. Nekünk nem olyan erős a keretünk, mint az Albának, nem tudunk újra és újra újítani. Bosszús vagyok, hogy a kezdő irányítónknak, Pongó Máténak megrándult a válla, mert így sem vagyunk sokan.
Dzunics Braniszlav: – A második félidei játékunkkal tudtunk nyerni, az első félidőben a távoli dobások nem mentek. A második játékrészben jól védekeztünk, gyorsan támadtunk. Nehéz meccs volt.

KÖZÉPHÁZ
KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 81–70 (25–15, 14–24, 24–18, 18–13)
Kaposvár, 700 néző. V: Pálla, Ádám J., Boros T.
KAPOSVÁR: GIBBS 24/6, BAKI 11/3, Ivosev 8, HENDLEIN 16, SPICA 18. Csere: Papp P. 4, Tóth P., Blaskovits L. Edző: Fekete Ádám
PAKS: Ruják A. 5/3, Hinds 11/3, Barnies 13/3, Eilingsfeld 10, GUINN 15/9. Csere: Ogunyemi, TARRANT 16, Medve, Garamvölgyi, Gulyás M. Edző: Schmidt Béla
Kipontozódott: Papp P. (35. p.), Barnies (37. p.)
Fekete Ádám: –
Kemény sorozatban vagyunk, de a Szolnok, a Pécs és most a Paks ellen is volt tartása csapatomnak. A fáradtság jelei ezúttal is mutatkoztak, ám minden tartalékot mozgósítva sikerült nyerni. A második félidőben nem hagytunk tiszta hármashelyzeteket a paksiaknak, ezt sikerült megoldanunk, ugyanakkor több támadólepattanót szereztek. Az első megvan a négy hazai meccsből, viszont nagyon nehéz lesz hibátlannak maradni.
Schmidt Béla: – Nem becsültük le az ellenfelet, hiszen tudtuk, hogy a kaposváriak nagyon erősek hazai pályán. Arra alapoztunk, hogy bővebb a keretünk és van, amikor dominálhatunk. Azonban nem játszottunk csapatként. A védekezésünk nem volt megfelelő és több indításkosarat is kaptunk. A hazaiak szervezetten védekeztek és jól is kosárlabdáztak, mi ugyanakkor a sportág alapjait jelentő dolgokban hibáztunk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–PÉCSI VSK-VEOLIA 80–57 (33–13, 12–13, 13–15, 22–16)
Szeged, 600 néző. V: Földházi, Balog Gy., Mészáros B.
SZEGED: BOLTICS 5/3, Fortune 5/3, CSIRICS 21/15, Juhos 9/3, SULOVICS 13. Csere: Révész 6, WIRTH 12/9, Kovács Ádám 4, Vágvölgyi 3/3, Mike, Bonifert 2, Kerpel-Fronius G. Edző: Andjelko Mandics
PVSK: Durham 13/3, Brooks 2, Antóni 2, BUDIMIR 17/6, Sarlija 6. Csere: Simon K. 4, Supola 3/3, Bíró 4, Harazin 4, Krnjajski, Demeter A. 2. Edző: Csirke Ferenc
Andjelko Mandics: –
Elégedett vagyok, mert végig jól játszottunk. Különösen a külső dobásaink sikerültek jó százalékban. A félidőben figyelmeztettem játékosaimat, hogy végig feszesen védekezzenek, mert a Pécs legutóbb mínusz húszról fordított a Kaposvár ellen. Ez a győzelem életben tartotta a felsőházi reményeinket.
Csirke Ferenc: – Álmos kezdésünket kihasználta a Szeged, és tíz perc alatt húsz ponttal elhúzott. Gyenge védekezésünkre jellemző, hogy két személyi hibával játszottuk végig az első negyedet, miközben harminchárom pontot kaptunk. A középső játékrészekben rendeztük a védekezésünket, ám amikor felzárkózhattunk volna, újabb buta hibákat követtünk el. Megérdemelten nyert a Szeged.