Férfi kosár NB I: Körmenden is nyert, bronzérmes lett az Alba

2018.06.12. 19:54
A hazai húszpontos győzelem után Körmenden tizenkét ponttal, 95–83-ra győzött az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata, ezzel megszerezte a bajnoki bronzérmet.

FÉRFI NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
Egis Körmend–Alba Fehérvár 83–95
(30–24, 14–23, 17–30, 22–18)
Körmend 1700 néző. V.: Pálla Z., Farkas G., Kulcsár T.
KÖRMEND: Németh 4, Fanning 10/3, FERENCZ 17/12, DAVIS-SMITH 17/6, Csorvási 13. Csere: Bán 7/6, Halász 12/6, Oroszi 3/3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
ALBA: Kovács 2, SIMPSON 17/9, Harris 11/3, LÓRÁNT 13/3, Keller Á. 13. Csere: HORTON 10, Mohammed 20/9, Pointer 9/3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Alba javára
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–5, 8. p.: 23–20, 12. p.: 33–30, 17. p.: 44–44, 24. p.: 52–60, 28. p.: 56–67, 32. p.: 68–79, 37. p.: 79–89
Antonisz Konsztantinidesz
: – Nagyon elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, mert az utolsó percig keményen harcolt, küzdött. Ez egy nagyon fiatal együttes, tehetséges játékosokkal, sajnos a végére kevesen maradtunk. A mai mérkőzésen is bizonyították a fiatalok, hogy a jövőben is lehet majd számítani rájuk. Örülök, hogy itt lehettem Körmenden, kellemes élményeket szereztem.
Dzunics Braniszlav: – Küzdelmes meccs kerekedett ebből a találkozóból, bár elég nehezen lendültünk játékba. Amikor elkaptuk a ritmust, előnyt szereztünk, amit meg tudtunk tartani a végéig. A védekezésre sajnos ma kevesebb figyelmet fordítottunk, támadásban voltak időnként ötletes megoldásaink. FÉRFI NB I