Férfi kosár NB I: az Alba 20 ponttal nyert a Körmend ellen

2018.06.10. 19:58
Az Alba Fehérvár 91–71-re legyőzte hazai pályán a Körmendet a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának első mérkőzésén.

A Körmend annak ellenére szenvedett sima vereséget, hogy a második és a harmadik negyedet is megnyerte. A vasi csapat kedd este hazai pályán harcolhatja ki a párharcot eldöntő harmadik mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 91–71 (24–11, 25–27, 14–20, 28–13)
Székesfehérvár, 1000
néző. V: Cziffra, Ádám, Minár
FEHÉRVÁR: Kovács Ákos 3/3, HARRIS 15/9, SIMPSON 17/9, Lóránt 4, Keller Á. 9. Csere: MOHAMMED 24/6, Pointer 6, HORTON 11, Keller I. 2, Varga M., Brbaklic. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: Németh Á. 10/6, FANNING 15/3, Ferencz 9/9, DAVIS-SMITH 16/3, CSORVÁSI 18. Csere: Halász Á. 3/3, Bán, Márton, Oroszi, Érsek, Kiss B. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7-2, 5. p.: 12-5, 8. p: 18-8, 12. p.: 26-16, 15. p.: 36-24, 18. p.: 41-33, 22. p.: 49-40, 25. p.: 55-45, 28. p.: 59-52, 32. p.: 69-58, 35. p: 73-62, 38. p.: 83-62.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Alba Fehérvár javára
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav:
– Tetszett a meccs, mind a két csapat odatette magát, azért fontos ez, mert ezeket a harmadik helyért zajló mérkőzéseket nem olyan könnyű lejátszani... Megpróbáltunk túllépni a bennünket ért csalódáson, és volt a negyedik negyedben egy periódus, amikor eldöntöttük mérkőzést.
Antonisz Konsztantinidesz: – Sajnos elég sok problémával küzd a csapat, több amerikai játékosunk távozott vagy sérüléssel bajlódik, így sok fiatallal kellett kiállnunk. Tisztában voltunk azzal, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, annak viszont örülök, hogy a második negyedet meg tudtuk nyerni. A találkozó végeredménye reális, más szinten voltak a csapatok, de Körmenden mindenképpen győzni szeretnénk, le akarjuk játszani a harmadik meccset!