Férfi kosár NB I: győzelmével biztos bennmaradó a JKSE

2018.04.21. 20:17
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházi csoportjában a Jászberény 84–81-re legyőzte a Debrecent, ezzel biztosította a bennmaradást az élvonalban.

Jó hazai kezdés után a Debrecen összekapta magát és a folyamatosan zárkózva, majd a harmadik negyedben nagyot játszva fordítani tudott. A DEAC a záró játékrész elején, minimálisan ugyan, de növelni tudta az előnyét, erre 63–67-nél sorozatban négy jászberényi hárompontos érkezett. Az utolsó másodpercek is szorosan alakultak, de a JKSE jól büntetőzött és behúzta a meccset, ezzel a bennmaradást is biztosította.

A mérkőzés legjobbja a meccset végigjátszó Gerald Armwood (28 pont, 13 lepattanó, 6 kiharcolt fault) volt, és Ivan Lilov (16 pont) is fontos kosarakkal segítette a vendégeket, ám ez is kevés volt az Uros Lucsics (20 pont), Ismet Sejfic (17 pont, 9 lepattanó) és Remon Nelson (16 pont, 5 gólpassz) által húzott jászságiakkal szemben.

Férfi kosárlabda NB I
Középszakasz, alsóház
3. forduló

JP AUTO-JKSE–DEAC 84–81 (23–15, 25–25, 12–21, 24–20)
Jászberény,
400 néző. V: Papp P., Ádám J., Gál J.
JÁSZBERÉNY:
NELSON 16/6, Rakics 9/3, Wallace 8/3, LUCSICS 20/3, Sejfic 17. Csere: Cseh 4, Kerpel-Fronius B. 8/6, Bazsó, Molnár M. 2. Edző: Nikola Lazics
DEBRECEN:
Martinics 5, Jones 12/6, Velkey 8/6, Bognár 10/3, ARMWOOD 28/3. Csere: LILOV 16/12, Molnár 2, Kósa, Lajsz. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc:
8–6. 7. p.: 16–13. 13. p.: 30–24. 17. p.: 39–31. 23. p.: 49–48. 27. p.: 58–53. 33. p.: 66–67. 37. p.: 78–74

Nikola Lazics:
– Nagyon fontos és kemény mérkőzés volt, melynek végén sikerült legyőznünk egy nagyon erős Debrecent. Gratulálok a fiúknak, mert egy nagyon nehéz küzdelem végére tettek pontot, azaz kiharcoltuk a bennmaradást.
Berényi Sándor:
– Gratulálok a Jászberénynek, az első félidőben egyértelműen jobbak voltak. Mi feljavultunk a második félidőre, s a végén egylabdás mérkőzésen a szerencse a hazaiak mellé szegődött.