Férfi kosár NB I: először kapott ki otthon a Falco

2018.04.25. 19:45
A Szolnok 86–85-re nyert Szombathelyen a férfi kosárlabda NB I szerdai rangadóján, ezzel biztosította középszakasz-elsőségét.

A fordulatos szombathelyi rangadó utolsó negyedét a Szolnok kezdte kilencpontos előnnyel, de a Falco fordítani tudott. Fél perccel a vége előtt, egypontos hazai előnynél Vojvoda Dávid bedobott egy elég valószínűtlen triplát (védővel az arcában, a palánk segítségével verte be a labdát a gyűrűbe), a másik oldalon viszont faultolták a hármast dobó Darrin Govenst, aki mindhárom büntetőt értékesítette. A következő támadást Kendrick Perry egymaga megoldotta, duplájával visszavette a vezetést az Olaj, a Falco utolsó támadásából pedig nem született kosár. A Szolnok ezzel továbbra is százszázalékos a középszakaszban, sőt már biztos, hogy megnyeri azt, így a rájátszásban minden párharcát pályaelőnnyel kezdheti.

A Falco most szenvedte el a bajnokság során az első hazai vereségét.

A Kecskemét–Körmend találkozón mindkét csapat az első középszakaszbeli győzelmére hajtott, ezt végül a hazaiak szerezték meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 5. FORDULÓ
FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 85–86 (17–22, 26–19, 18–29, 24–16)
Szombathely, 2600
néző. V: Cziffra, Benczur T., Jakab L.
FALCO: GOVENS 23/6, PERL 19/6, Váradi B. 7/3, Boriszov 9/3, Tóth N. 6. Csere: Taylor 8, Pusztahvar 3/3, Norfleet 10. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: PERRY 17/9, Vojvoda 13/9, MILOSEVICS 19/9, FORD 16/6, Tóth Á. 10. Csere: Andrics 5, Kovács P. 1, Polyák, Rudner 5/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–13. 7. p.: 12–18. 11. p.: 22–22. 15. p.: 34–33. 18. p.: 41–36. 20. p.: 44–41. 23. p.: 46–53. 27. p.: 55–60. 30. p.: 61–70. 34. p.: 67–75. 38. p.: 80–79
Kipontozódott: Andric (40. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, ezúttal a Szolnoknak volt szerencséje. Nem lehet panaszom a küzdésre, a végén volt esélyünk a győzelemre, de egy ponttal kikaptunk. Nem az utolsó labdán múlt, azért vesztettünk, mert a mérkőzésen sok apró hibát követtünk el, amelyek a végén megbosszulták magukat. Kecskeméten javítunk!
Dragan Alekszics: – Még egy győzelem kellett ahhoz, hogy matematikailag is bebiztosítsuk győzelmünket a középszakaszban – ezért nyerni jöttünk Szombathelyre. A célunkat teljesítettük. Jó meccset, nagy csatát vívtunk, a Falco nagy nyomást helyezett ránk, de ezúttal mi bizonyultunk jobbnak.

KTE-DUNA ASZFALT–EGIS KÖRMEND 89–80 (26–28, 15–20, 30–17, 18–15)
Kecskemét, 600
néző. V: Papp P., Török R., Pozsonyi
KECSKEMÉT: Pongó Máté 8/6, THOMPSON 13/9, DJERASZIMOVICS 24/6, DRAMICSANIN 19/9, Karahodzsics 14. Csere: Wittmann 5/3, Molnár Márton 6, Horváth K., Molnár D. Edző: Forray Gábor
KÖRMEND: Wright 11/6, Hollins 11, FANNING 23/6, Ferencz 12/3, Csorvási 7. Csere: Davis-Smith 9/6, Bán 2, Halász 5/3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–8. 7. p.: 15–16. 13. p.: 28–35. 17. p.: 37–43. 23. p.: 54–48. 27. p.: 62–57. 33. p.: 76–67. 37. p.: 85–76
Kipontozódott: Davis-Smith (27. p.), Molnár Márton (38. p.)
Forray Gábor:
– Nem kezdtük jól a meccset, negyvennyolc pontot kaptunk az első félidőben, ami rengeteg. Puhányan, álmosan léptünk pályára, és ennek hangot is adtam a szünetben. A második etapot jó iramban kezdtük, és tulajdonképp a harmadik negyedben döntöttük el a meccset.
Antonisz Konsztantinidesz: – A KTE modern és jó kosárlabdát játszik, jól térképezett fel bennünket. Csak két magasemberrel rendelkeztem, és ez a hátrányunkra volt, valamint nem a kellő energiával játszottunk. Ígérem, a rájátszásra felerősödünk, és remélem, ott leszünk a dobogón.

KÖZÉPHÁZ, 5. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 106–90 (26–27, 28–28, 25–18, 27–17)
Zalaegerszeg, 800
néző. V: Kapitány, Győrffy, Boros T.
ZTE: KINNEY 22/12, VAUGHN 26/24, Benke 15/3, Szabó Zs. 3, RADIC 20. Csere: Horváth Á. 9/6, Mikovics 11, Kis R., Mohácsi. Edző: Bencze Tamás
PAKS: Hinds 10/6, Ruják 8/6, Barnies 5/3, EILINGSFELD 14, Guinn 11/9. Csere: TARRANT 25, Medve 6/6, Ogunyemi 2, Garamvölgyi 6/6, Gulyás M. 3/3. Edző: Schmidt Béla
Kipontozódott: Vaughn (39. p.)
Bencze Tamás:
– Nagyon örülök a sikernek. Az első játékrész során védekezésben szinte semmit sem valósítottunk meg, amit elterveztünk. A térfélcserét követően már fegyelmezettebbek voltunk, s egy jól dobó csapat ellen fontos, jelentős különbségű győzelmet arattunk.
Schmidt Béla: – Hiába játszottunk jól is, nagyon nagyok voltak a hullámvölgyeink, s ilyen teljesítménnyel nem lehet nyerni Egerszegen. A folytatásban az utolsó lehetőségig küzdünk.

ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ
MAFC–JP AUTO-JKSE 85–80 (27–13, 17–22, 19–25, 22–20)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Praksch, Söjtöry, Minár
MAFC: HOT 24/12, MISEK 9/3, Fodor M. 14/12, DJUKICS 11/6, CVETKOVICS 19/3. Csere: Lakosa Zs. 3, Lakits 3, Peringer 2. Edző: Garai Péter
JÁSZBERÉNY: NELSON 22, RAKICS 14/6, WALLACE 17/3, Lucsics 12/3, Sejfic 6. Csere: Cseh Gy. 2, Kerpel-Fronius B. 4, Molnár Marcell 3/3, Bazsó. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–4. 8. p.: 22–8. 13. p.: 29–16. 17. p.: 37–25. 24. p.: 51–44. 28. p.: 59–57. 33. p.: 65–65. 36. p.: 76–65. 39. p.: 78–76
Kipontozódott: Rakics (36. p.), Cvetkovics (38. p.)
Garai Péter:
– Át kell gondolnunk a cseréket, vagy rossz ütemben cserélünk vagy rossz poszton. Kényszerűségből szoktunk általában változtatni, ami egyből megbosszulja magát. Annak örülök, hogy a magyarjaink rengeteg pluszenergiát tudtak belevinni a mérkőzésbe. A labdaszerzéseinkkel el tudtuk dönteni a végén a mérkőzést. Ebben a bajnokságban ez már körülbelül a tizedik egylabdás mérkőzésünk.
Nikola Lazics: – Nagyon csalódott vagyok amiatt, ahogyan kezdtünk, szerintem ez el is döntötte a mérkőzést. A MAFC jó ritmusban kezdte a meccset, mi abszolút ritmus nélkül játszottunk. Három nappal ezelőtt volt egy fontos mérkőzésünk a Debrecen ellen, amivel benn maradtunk. Azt vártam, hogy sokkal jobban fogunk játszani, de fejben nem voltunk a pályán, a MAFC pedig sokkal több energiát tett bele a mérkőzésbe, megérdemelten nyert.

SOPRON KC–DEAC 91–84 (22–23, 24–20, 17–22, 28–19)
Sopron, 500
néző. V: Farkas G., Fodor A., Hervay
SOPRON: PARKER 17/9, EL-AMIN 15/6, Takács N. 1, HENDERSON 21/6, Watkins 11. Csere: Tóth G. 6, Duvnjak 14, Mészáros M. 6, Bagó. Edző: Sabáli Balázs
DEBRECEN: Martinics 8, JONES 24/9, Lilov 13/9, Bognár K. 6/3, ARMWOOD 17/3. Csere: Farkas A. 4, Velkey 4, Molnár A. 8, Kósa. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 6. p.: 8–13. 9. p.: 20–19. 13. p.: 30–24. 16. p.: 36–33. 18. p.: 43–35. 23. p.: 49–50. 26. p.: 56–60. 29. p.: 63–65. 33. p.: 68–67. 36. p.: 76–71. 39. p.: 83–85
Kipontozódott: Velkey (32. p.), Henderson (37. p.), Tóth G. (38. p.)
Sabáli Balázs:
– Rosszul kezdtük a félidőket, nem a legjobb arcunkat mutattuk. Voltak sérültjeink, de mindenki odatette magát. Fontos volt, hogy ellenfelünk vezetése után tudtunk fordítani. Nagy szerepet játszott ebben Parker, aki a második félidőben feljavult és jól mozgatta csapatunkat.
Berényi Sándor: – Minden energiánkat mozgósítottuk, de ennyi jött ki belőle. Több volt ebben a kemény mérkőzésben, mint amit az eredmény mutat. Összességében nem játszottunk jól, ezért lett vereség a vége.