Férfi kosár NB I: az Alba megint lemosta a Körmendet

2018.04.07. 21:03
Az Alba Fehérvár átrohant a Körmenden (Fotó: Micheller Szilvia)
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának nyitányán a hazai pályán veretlen Falco ezúttal sem hibázott saját közönsége előtt, míg az Alba esélyt sem adott a Körmendnek a forduló rangadóján. A középházban nagy csatában győzött a Pécs, sima meccsen nyert a Zalaegerszeg.

A kisebb meglepetésre felsőházba kerülő Kecskemét csak megszorongatni tudta a Falcót, a szombathelyiek szinte végig vezettek a mérkőzésen, és a záró játékrészben már megnyugtató fölénybe került. A hazaiknál remekül célzott a 20 pontos Govens Darrin, és ezúttal is sokoldalúan játszott Perl Zoltán (18 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), a vendégeknél pedig a 22 pontos Karahodzsics Kemal és a 18 pontig jutó Marko Djeraszimovics emelkedett ki.

A forduló rangadóján a címvédő Alba Fehérvár az általa már négyszer legyőzött Körmendet fogadta. Jól kezdtek az épp kisebb gödörben lévő vasiak, az első negyedben abszolút az ő akaratuk érvényesült, a másodiktól kezdve aztán a korábbi meccsekhez hasonló módon átrohant rajtuk a Lóránt Péter (24 pont, 5 lepattanó) vezette Alba, amely már 26 ponttal is vezetett – a végére csak a különbség volt a kérdés.

A középház első fordulójában a Zalaegerszeg szinte egy percig sem adott esélyt a Szegednek. A ZTE a remek védekezése mellett folyamatosan növelte az előnyét és majd' harmincpontos sikert aratott. A hazaiaknál öten is tíz pont fölé jutottak, a legeredményesebb Deonta Vaughn (17 pont) volt.

A másik, rájátszásért rendezett meccsen fantasztikusan kezdett a szerdán nagy bravúrt bemutató Kaposvár – akkor a mérkőzés egy periódusában a Szolnokot szórta meg nagyon, most a Pécsnek dobott 35 pontot az első negyedben. A hazaiak gyorsan eszméltek, de bár szépen zárkóztak, a negyedik negyedet is nyolcpontos hátrányban kezdték. A záró játékrészben aztán a Pécs dobot kitűnően, az utolsó percben hosszú idő után újra átvette a vezetést és 94–91-es győzelmével nagyot lépett a rájátszás felé. A baranyaiaknál öten dobtak tíz pont felett és ketten kilencet, míg a vendégeknél ezúttal is Ivosev Tamás produkált űrszámokat (19 pont, 17 lepattanó).

Férfi kosárlabda NB I
Középszakasz, felsőház
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KECSKEMÉTI TE-DUNA ASZFALT 87–74 (19–13, 27–24, 19–21, 22–16)
Szombathely, 2500 néző. V: Győrffy P., Tőzsér D., Török R.
SZOMBATHELY: GOVENS 20/12, PERL 18, Váradi B. 7/3, BORISZOV 14/3, TAYLOR 10. Csere: Norfleet 7/3, Tóth N. 2, Pusztahvar 9/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
KTE: Pongó 6, Thompson 10, DJERASZIMOVICS 18/3, Dramicsanin 6, KARAHODZSICS 22. Csere: Molnár M., Wittmann 12/6, Molnár D. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–7. 8. p.: 19–11. 12. p.: 27–15. 16. p.: 31–20. 20. p.: 46–36. 24. p.: 50–47. 28. p.: 61–52. 30. p.: 65–58. 33. p.: 72–60. 36. p.: 78–66. 39. p.: 85–70
Szrecsko Szekulovics:
– Fontos volt, hogy győzelemmel kezdjük a középszakaszt, örülök, hogy ez sikerült! A mérkőzés jelentős részét kontroll alatt tartottuk, biztosan nyertünk. Bízom benne, hogy ez a jó forma, ez a hazai sikerszéria még sokáig kitart.
Forray Gábor: – A Falco ismét megmutatta, hogy mire képes, megérdemelten győzött. Jól támadtunk, de a kinti dobásaink nem ültek. A vesztünket az okozta, hogy a lepattanószerzés után a Falco villámgyorsan átrobogott rajtunk. Jobb dobóformával talán szorosabbá tehettük volna az eredményt.

ALBA FEHÉRVÁR–EGIS KÖRMEND 88–69 (20–27, 22–10, 26–18, 20–14)
Székesfehérvár, 1400
néző. V: Földházi, Benczur, Boros
FEHÉRVÁR: HILL 13, Simpson 9/6, Pointer 9, LÓRÁNT 24/12, KELLER Á. 12/6. Csere: HORTON 10, Harris, Kovács Á. 3, Filipovity 5/3, Keller I. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
KÖRMEND: Wright 5, FANNING 17/9, Ferencz 10/6, Tuoyo 6/6, Horti 5. Csere: Halász 4, Davis-Smith 6, Csorvási 6, Hollins 10/6, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–3. 5. p.: 14–12. 8. p.: 16–19. 12. p.: 20–27. 15. p.: 26–27. 18. p.: 38–33. 22. p.: 48–42. 25. p.: 54–44. 28. p.: 61–54. 33. p.: 75–55. 36. p: 81–58. 38. p.: 81–64
Dzunics Braniszlav:
– A második negyedtől nagyon jól játszottunk, minden elismerésem a csapatomé. Elsősorban a védekezésünket emelném ki, amiből sok könnyű kosarat tudtunk elérni, ez megkönnyítette a munkánkat. Támadásban az elején voltak problémáink, főleg a lepattanózással, de a folytatásban már ezt is sikerült kontrollálni.
Gasper Potocnik: – Megérdemelten nyert az Alba, teljes mértékben kihasználta a hibáinkat. Nem tudtuk a saját játékunkat játszani, sokszor azt éreztem a játékosaimon, mintha félnének dobni, illetve a tiszta helyzeteket sem vállalták el. Szeretnénk a következő mérkőzésekre koncentrálni, hiszen az elmúlt időszakban nehéz periódust éltünk meg, mert több meccset is elvesztettünk és ezzel a játékosok önbizalma is kisebb lett. Bízom benne, hogy erre egy győzelem lehet a legjobb gyógyír.

Középház

PVSK VEOLIA–KAPOSVÁRI KK 94–91 (19–35, 29–19, 19–21, 27–16)
Pécs, 1600
néző. V: Cziffra, Fodor A., Pozsonyi
PÉCS:
DURHAM 22/12, BROOKS 10, ANTÓNI 17/15, BUDIMIR 13/3, Sarlija 9. Csere: Simon K., Supola 9/3, Bíró 4/3, HARAZIN 10. Edző: Csirke Ferenc
KAPOSVÁR:
GIBBS 23/15, Baki 9/9, IVOSEV 19, HENDLEIN 18/6, SPICA 18. Csere: Papp P. 2, Tóth P. 2, Blaskovits. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–6. 6. p.: 12–16. 13. p.: 24–39. 17. p.: 37–49. 23. p.: 50–62. 26. p.: 57–67. 33. p.: 71–78. 37. p.: 85–87
Kipontozódott:
Baki (24. p.)
Csirke Ferenc: –
Ez tipikusan olyan mérkőzés volt, amely után mindenkinek gratulálni lehet, mindkét csapat játékosainak és szurkolóinak is. A Kaposvár húsz kiló és húsz centi előnyben volt velünk szemben, ilyenkor a külső dobásokra kell kényszeríteni az ellenfelet, de most ebben is jók voltak a vendégek.
Fekete Ádám: –
Ahogy az elmúlt három meccsen, most is jól játszottunk. Baki Gergely kipontozódása volt a kulcsszituáció, ekkor a védekezésünk nem úgy működött, mint addig, és a végén fegyelmezetlenek is voltunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 82–55 (20–17, 19–13, 24–13, 19–12)
Zalaegerszeg, 1300
néző. V: Pálla, Praksch, Kulcsár T.
ZALAEGERSZEG: Kinney 6, VAUGHN 17/15, Benke 11, SZABÓ ZS. 10/6, RADIC 14. Csere: Mohácsi 10/3, Horváth Á. 6/6, Mikovics 6, Kis R., Doktor 2, Kovács B., Kovács M. Edző: Bencze Tamás
SZEGED: Boltics 11/3, Fortune 4, CSIRICS 12/3, Juhos 10, Sulovics 8. Csere: Wirth 3, Vágvölgyi 3, Mike 2, Kovács Á. 2, Bonifert, Meleg, Kovács J. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–7. 7. p.: 10–15. 13. p.: 25–19. 18. p.: 28–26. 23. p.: 44–36. 25. p.: 48–36. 28. p.: 57–39. 34. p.: 72–50. 36. p.: 76–50
Bencze Tamás:
– Nagyon örülök a sikernek, fontos mérkőzés volt. Az utóbbi találkozók nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Elsősorban mentális problémáink voltak, ezek a védekezésben jelentkeztek. Fontos győzelemmel tettünk egy lépést a céljaink felé.
Andjelko Mandics: – Nem vitás, jobban játszott a ZTE. Az első húsz percben még úgy-ahogy tartottuk magunkat. Abban az időszakban is rengeteg ziccert hibáztunk, számtalan külső dobásunk nem ért célba. Nem panaszkodhatok a játékosokra, mert a küzdeni tudással nem volt gond, de kevés pontot dobtunk, így nem lehetett más a vége...