Férfi kosár NB I: a Pécs óriásit lépett a rájátszás felé

2018.04.27. 19:44
A férfi kosárlabda NB I középházi rangadóján a Pécs fordulatos meccsen 78–73-ra győzött Kaposváron, ezzel nagy lépést tett a rájátszás felé.

Az egész mezőny egyik legjobb formában lévő csapata, a Kaposvár a középház élén álló Pécset fogadta. A hazaiaknál visszatért a hetekkel ezelőtt megsérült Chris Dunn, a vendégek kezdőcentere, Marino Sarlija nem tudta vállalni a játékot.

Fantasztikusan kezdett a KKK, Marko Spica és Ivosev Tamás is tarthatatlan volt, ha mégsem lehetett megjátszani a magasembereket, akkor kívülről dobták szét a pécsi védekezést.

A második negyed elején már 32–18-ra vezetett Fekete Ádám csapata, ám fokozatosan szétesett a támadójátéka, rossz helyzeteket vállalt el, míg Bíró Olivérék egyre több könnyű kosarat szereztek indításból: 37–24-ről 41–41-gyel zárult a félidő.

A 21. percben aztán Jabril Durham hármasával a vezetést is átvették a baranyaiak, majd tovább is növelték az előnyüket (56–66 a 32. percben). Ekkor vette kezébe az irányítást Sterling Gibbs, a Kaposvár villámgyorsan kettő pontra zárkózott, majd ismét Csirke Ferenc gárdája lépett el, ám fél perccel a vége előtt Spica büntetői 71–72-re alakították az állást. A következő támadásban Antóni Csanád dobott be egy gyilkos triplát, ezzel lényegében lezárta a meccset.

Négy fordulóval a középház vége előtt a Pécs remek helyzetbe került, egy győzelemmel biztosíthatja a rájátszásba kerülést, amelyre a Kaposvárnak is van még esélye bőven, nagy valószínűséggel a Zalaegerszeggel és a Pakssal küzd meg a hetedik és a nyolcadik helyért.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
KÖZÉPHÁZ, 6. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–PÉCSI VSK-VEOLIA 73–78 (30–18, 11–23, 13–19, 19–18)
Kaposvár,
Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Benczur T., Balog Gy., Minár L.
KAPOSVÁR: Gibbs 23/12, Baki 5/3, Ivosev 10, Hendlein 7/3, SPICA 21. Csere: Dunn 2, Tóth P. 5/3, Papp P. Edző: Fekete Ádám
PÉCS: DURHAM 18/9, Brooks 16, Antóni 10/6, Budimir 7, HARAZIN 13. Csere: Supola 3/3, BÍRÓ 11/6, Simon K. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 22–10. 12. p.: 32–18. 17. p.: 37–28. 23. p.: 48–49. 27. p.: 50–55. 32. p.: 56–66. 37. p.: 64–72
Fekete Ádám:
– Az első tíz és az utolsó öt percben játszottuk azt a ritmusú kosárlabdát, melyet az elmúlt hét-nyolc találkozónkon. Váltottunk védekezést is, ami működött is, de korábban kellett volna. Most nem láttam csapatként küzdeni a játékosaimat, ami eddig jellemző volt ránk. Nehéz sorozatban voltunk, és pont az egyik legfontosabb meccsen nyújtottuk a leggyengébb teljesítményt.
Csirke Ferenc: – Mint Pakson, úgy most is bizonyították játékosaim, hogy szívvel és lélekkel lehet játszani ezt a játékot. Megint visszajöttünk mínusz tizennégy pontról, és megint idegenben. Antóni a végén bedobta a triplát, ez lehet, hogy szerencsés volt, de a kulcs az volt, hogy vissza tudtunk jönni a meccsbe. A lepattanóknál is volt néhány szerencsés helyzet, de az első negyed után védekezésben is nagyon sokat tettünk a sikerünkért.